Vettel kiesése után Rosberg-diadal a defektes futamon

2013.07.01 - 11:16

A defektekről szól a Formula–1-es Brit Nagydíj, amelyen négy bal hátsó kerék robbant szét Silverstone-ban. A győzelmet Nico Rosberg szerezte meg Marc Webber és Fernando Alonso előtt.

Veszélyes, ugyanakkor izgalmas volt a Formula–1-es Brit Nagydíj, amelyen a Pirelli bal hátsó gumijai az első 15 körben egymás után robbantak fel az autókon. A harmadik defektet követően be is küldték a biztonsági autót, s miután a pályabírók letisztították a pályát, s a csapatok kitalálták, mely kerékvetőket kell elkerülni, folytatódhatott a verseny. A keréknyomás növelése is segített a veszély elhárításában, de a hajrában Sergio Pérez McLarenjében is eldurrant egy kerék.

A legelső defekt még Lewis Hamiltoné volt, az angol az élről esett vissza a középmezőnybe, ahonnan végül a negyedik helyre visszaverekedte magát.

Hamilton defektje után Sebastian Vettel került az élre, de a németet is elkerülte a szerencse: tíz körrel a vége előtt az autója felmondta a szolgálatot, és kiesett. Ez az első futam idén, amelyen nem szerzett pontot, így már csak Kimi Räikkönen hibátlan pontszerzés terén 2014-ben, s zsinórban 25 eredményes futammal új F1-es rekordot is állított fel.

A győzelem Nico Rosbergé lett, miután Hamilton és Vettel kiszállt előle, s a végén sikeresen visszaverte volt williamses csapattársa, Mark Webber támadását. A Red Bull pilótája zsinórban ötödik silverstone-i dobogójával búcsúzik el az F1-es Brit Nagydíjtól.

A harmadik hely Fernando Alonsóé lett, ő is új gumikat kapott a Vettel autója miatt elrendelt biztonsági autós fázis során, és Webberrel és Hamiltonnal együtt átverekedte magát a mezőnyön. A VB-pontversenybeli hátránya 21 pontra csökkent Vettellel szemben, és most jön július, ami eddig sohasem hozott szerencsét a vb-címvédőnek: még egyetlen futamot sem nyert F1-es pályafutása során ebben a hónapban.

A záró szakasz vesztese Räikkönen volt, a Lotus mérnökei elaludtak, nem hívták be a finnt a boxba új gumikért, így biztos dobogót, esetleg győzelmet veszített el Räikkönen.

A Force India dupla pontszerzéssel növelte előnyét a konstruktőr-vb-ben a nullázó McLarennel szemben, míg Daniel Ricciardo 8. helyezésre váltotta 5. rajthelyét.

Formula–1, Brit Nagydíj

Végeredmény: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso, 4. Hamilton, 5. Räikkönen, 6. Massa, 7. Sutil, 8. Ricciardo, 9. di Resta, 10. Hülkenberg.

A vb-pontverseny élmezőnyének állása, pilóták: 1. Vettel 132, 2. Alonso 111, 3. Räikkönen 98, 4. Hamilton 89, 5. Webber 87, 6. Rosberg 82; konstruktőrök: 1. Red Bull 219, 2. Mercedes 171, 3. Ferrari 168, 4. Lotus 124.