Vettel egyre közelebb negyedik vb–címéhez

2013.10.06 - 13:49

A világbajnoki címvédő Sebastian Vettel, a Red Bull–Renault német pilótája nyerte a vasárnapi Forma–1-es Koreai Nagydíjat, ezzel tovább növelte előnyét az összetett pontversenyben, s még közelebb került sorozatban negyedik vb–címéhez.

A 26 éves versenyző ebben a szezonban nyolcadik, pályafutása során 34. futamgyőzelmét aratta Jeongamban, ezzel 77 pontra nőtt az előnye az összetettben második, ezen a versenyen hatodik spanyol Fernando Alonsóval (Ferrari) szemben.

A koreai futamon a kilencedik helyről rajtoló Kimi Räikkönen, a Lotus finn pilótája ért célba másodikként, csapattársa, a francia Romain Grosjean pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Vettel a jó rajtját követően két biztonsági autós időszak után is megőrizte előnyét az újrainduláskor: előbb Sergio Pérez defektje miatt küldték a pályára a Safety Cart, a mexikói elfékezte magát a célegyenes végén, és a következő egyenesben levált a futófelület a McLaren gumiabroncsáról. Másodszor a megcsúszó Adrian Sutil miatt jött a biztonsági autó, a német nekicsúszott Mark Webber Red Bulljának, amely ezután kigyulladt a pálya mellett.