Szatmárnémeti

Veszélytelenek a fegyveres újságírók

2012.05.23 - 14:09

Nem jelentenek veszélyt a társadalomra az újságírók, ha fegyvert ragadnak. Legalábbis ezt a következtetést lehet levonni a szerdai Lövészeti Sajtókupa után, amelyet a szatmárnémeti helyi rendőrség rendezett Részteleken.

Hét, egyenként 9 milliméteres töltényt lőtt mindegyik újságíró, viszont ezek többsége célt tévesztett. A Szatmári Friss Újság munkatársa, Pesek Attila a 33 pontnak (70 volt a maximum) is örülni tudott, ezzel az ötödik helyen zárt.

Florin Găzdac, a szatmárnémeti helyi rendőrség vezetője elmondta, május 21-én volt a nemzeti ünnepük, ez alkalommal az intézmény alkalmazottai körében is rendeztek lövészeti versenyt, amit Cornel Andreica nyert meg. Emellett strandröplabda-, asztalitenisz- és tenisz-versenyeket rendeztek, ahol különböző belügyi intézmények csapatai is megmérkőztek. Az összetettben a szatmári határrendészek nyertek.