Verték a beugró elitligásokat

2022.02.13 - 13:50

Koronavírussal való fertőzés miatt nem visszamondta a szombat délre kitűzött szatmárnémeti felkészülési mérkőzést a Szilágysomlyói Sportul, így a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata sürgősséggel új ellenfél után nézett, hogy tartani tudják a kitűzött téli alapozási programot.
Mint ismeretes, az elmúlt héten edzőtáborban volt a legénység: öt napig Marosszentkirályon, majd két napot Tasnádon töltött a csapat. Az ütemterv szerint a szombati barátságos meccs zárta volna az összetartást, amit kevés híján keresztbe vágott Dacian Nastai edző klubja. Az Avasújvárosi Talna viszont partnerként segítette a VSK-t, és fél nap alatt összeállt az avasi csapat, hogy edzőmeccset játsszon a Liga 3-as csapat ellen.
Bogdan Faur edzőjátékos alakulata kevesebb mint két hete kezdte meg a felkészülést a Liga 4 Elite március 20-i folytatására. Szemmel láthatóan jól állnak az alapozással, hiszen a szombati meccs első félidéjében alaposan megdolgoztatták a jóval tapasztaltabb ellenfelüket. Ráadásul két legény, Vajda Roland és Alex Bonea éppen a Talnától nyergelt át a divíziós csapathoz, így gólerős játékosokat veszítve játszotta Avasújváros az idei első felkészülési mérkőzését egy olyan együttes ellen, amely már több mint egy hónapja alapoz.
Közel fél órát kellett várni az első gólig, akkor Kanalos Tony 20 méteres torpedója landolt az újvárosiak kapujában (1–0). Öt perccel később aztán Michael Fedorca zárt egy támadást góllal (2–0), a szünet előtt pedig Cosmin Zamfir ziccerből talált be (3–0).
Fordulás után kevéssel Răzvan Prodan egy szöglet után fejjel talált be (4–0) és szerezte meg első gólját a VSK mezében. Raul Ziman gólja állította be az 5–0-s végeredményt, miután kezdődhetett a szatmári legények pihenője.
Kedden folytatja az edzéseket a VSK csapata, szerdán 13 órától pedig negyedosztályos Máramarosszigeti VSK lesz az ellenfele.
A szatmári alakulat szűk egy hónap alatt hét felkészülési meccset játszott: a Tasnádi Unireát 6–0-ra győzte le, majd 3–2-re kapott ki a Zilahi SCM-től és 1–0-ra a Nagyváradi AC-tól, 3–1-re verte a Nagysomkúti Progresult, majd Marosszentkirályon a Marosvásárhelyi SE 1898 ificsapatát 9–0-lal, a negyedosztályos felnőttcsapatot pedig 3–0-ra verte. Most a Talna ellen nyert 5–0-ra Csik Tibor edző alakulata.

LABDARÚGÁS FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – Avasújvárosi Talna 5–0 (3–0)

Gólszerzők: Kanalos, Fedorca, Zamfir, Prodan, Ziman.
VSK: Anca-Trip – Dobrai, Tincău, Vădan, Brata, Vajda, Bura, Fedorca, Kanalos, Bonea, Zamfir.
Játszottak még: Oșan, Ilyés – Batin, Prodan, Mureșan, Ionescu, Pașca, Scvarzkopf, Ziman, Zsiga, Bajor, Cădar.
Vezetőedző: Csik Tibor.

Talna: Anca/Ilyés – Demian, Oros, Silaghi, Filip, Erdei, Kovács, Solomeș, Jakab, Borode, Faur.
Játszottak még: Erdei M., Torz, Büte.
Vezetőedző: Bogdan Faur.

Fotó: Szatmárnémeti VSK

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.