Vérszegény ellenfelet vert az Olimpia

2015.08.15 - 14:38

3–0 arányban győzött a szombaton az FC Olimpia labdarúgócsapata a vendég, harmadosztályos Zilahi FC ellen játszott felkészülési mérkőzésen. Jövő héten két meccset játszanak a szatmáriak.

Egy jó edzőmérkőzésnek bizonyult a szombat reggeli találkozó az Szatmárnémeti FC Olimpia legénységének, amely olyan ellenféllel állt szemben, amely némi rutinnal is rendelkezik. Viszont a jelentős anyagi gondokkal rendelkező harmadosztályos Zilahi FC alaposan meggyengült az előző idényekhez képest, így Csik Tibor vezetőedző tanítványai kibontakozhattak és a játékkapcsolatokra is nagyobb hangsúlyt lehetett fektetni. Ezúttal is a jobb szél tűnt erősebbnek: hátul az ifi Ciul ismét jól teljesített, a középpályától az ellenfél tizenhatosáig pedig remekül vezette a labdát a tordai születésű újonc, Takács. Már jobban érzi magát ebben a csapatban a visszatért Boștină is, aki nemcsak a beívelt, magas labdáknál jelenik meg, hanem alacsonyabb, lábra jövő labdákat is bátrabban vállal be és veszélyesen vágja azt a kapura.

A védelem közepén a másik újonc, Tătaru is biztonságot nyújtott a kapu előtt, bár az is igaz, hogy szombaton nagyon gyenge zilahi csatársorral állt szemben az Olimpia. Ugyanakkor pályára lépett a Dinamo szatellitcsapatától próbajátékra érkezett 21 éves Unguru is, azonban az előretolt középpályás szombaton nem tudott sokat hozzátenni a szatmáriak játékához. Igaz, a mérkőzés első találatához hozzájárult, hiszen az általa csúsztatott labda került Faur elé, aki — miután „megtáncoltatta” a zilahi védőt, Dumbrăveanut — 6 méterről zavartalanul küldte a lasztit a kapuba (1–0). Ezt megelőzően egyébként Takácsnak volt még egy nagy helyzete, de 11 méterről fölé vágta a labdát. A 16. percben már kettővel vezetett az Olimpia: Villandot buktatta a 16-oson belül a zilahi kapus, Man, a megítélt 11-est pedig Selagea értékesítette (2–0).

A szombati vendégek a 25. percben veszélyeztették először a szatmári kaput, de az Olimpia hálóőre, Băican — aki éppen az Zilahi FC-től igazolt Szatmárra — hárította Tăbârță lövését.

Bîgiu helyzete zárta az első félidőt, a második játékrész pedig Boștină próbálkozásával kezdődött. Az 50. percben szépíthetett volna a Zilahi FC, de Stanciu 18 méteres szabadrúgása után a felső lécen csattant a labda. Az 56. percben Cădar is megmutatta a technikai tudását: miután elfektette a teljes zilahi védelmet, Boștină elé passzolt, aki 4 méterről nem hibázhatott (3–0).

A mérkőzés végéig Cădar, Rus és Boștină további helyzeteket hagytak ki, így az eredmény már nem változott.

A jövő hét folyamán újabb két harmadosztályos együttessel játszik felkészülési mérkőzést az Olimpia: előbb a Máramarosszigeti VSK, majd a Nemeszsuki Unirea lesz az ellenfél. Mindkét együttes jelentősen erősebb a zilahiaknál.

Felkészülési mérkőzés

Szatmárnémeti FC Olimpia – Zilahi FC 3–0 (Faur 10. perc, Selagea 16. – 11-esből, Boştină 57.).

Olimpia: Băican – Ciul, Tătaru, Heil, Iuhas, Takács, Selagea, Villand, Bîgiu, Unguru, Faur. Játszottak még: Cherecheș – Roatiș, Cădar, Rus, Lukacs, Bura , Socaci, Boștină.

Fotó: Valentin Păduraru