Verstappen behúzta az Amerikai Nagydíjat is

2021.10.25 - 10:23

Max Verstappen (Red Bull) aratott győzelmet a Formula–1-es Amerikai Nagydíj versenyén, amivel tovább tudta növelni az előnyét az egyéni világbajnokság összetett táblázatában. A második Lewis Hamilton (Mercedes) lett, míg a dobogó alsó fokára Sergio Pérez (Red Bull) állhatott fel. Az első ötös sorát Charles Leclerc (Ferrari) és Daniel Ricciardo (McLaren) egészítette ki.
Noha az előzetes várakozások arról szóltak, hogy Austin a Mercedesnek, különösképpen a pályán már ötször győzedelmeskedő Lewis Hamiltonnak kedvezhet, a fő rivális Max Verstappen magabiztosan húzta be a pole pozíciót a szombati időmérőn, s várhatta idén a kilencedik alkalommal az élről a piros lámpák kialvását.
Mellőle Hamilton rugaszkodhatott el, aki immár a hetedik alkalommal osztozott bajnoki ellenfelével az első rajtsoron.
A címvédő jobban kapta el a rajtot, s már az első kanyarban az élre állt, míg Verstappennek Pérez ellen is „védekeznie” kellett. Az első hármas mögött eközben nagy adok-kapok alakult ki a két Ferrari és a két McLaren között, a négyes csatájából Leclerc jött ki a legjobban, aki megtartotta a negyedik helyet, míg mögé Ricciardo, Sainz és Norris sorolt be.
Az élen Hamilton hiába próbált ellépni, nem sikerült leszakítania Verstappent, aki folyamatosan DRS-távolságon belül követte a Mercedest. A holland ugyanakkor nem tudott igazán előzési pozícióba kerülni, és a gumijait is gyorsan elhasználta, így már a 10. körben kiállt friss kemény keverékű abroncsokért. A Mercedest ez kissé váratlanul érhette, hiszen Hamilton rádiózásából úgy tűnt, hosszabbra kívánta nyújtani az első etapot, de miután a 13. körben Pérez is cserélt közepesre, reagálnia kellett.
Hamilton ennek megfelelően a következő körben ki is hajtott, Verstappen számára azonban a négy kör bőven elég volt ahhoz, hogy visszavegye a vezetést, méghozzá nem is kis előnnyel.
A második kerékcsere után még nagyobb, több mint 8,5 másodperc volt az élen autózó két pilóta közötti különbség, de 14 kör után Hamilton már csak 1,5 másodperces hátrányban követte Verstappent, és az utolsó kör kezdetén már DRS-távolságon belül is volt. Ám igazi előzési pozícióba már nem került, s 1,3 másodperccel Verstappen mögött szelte át a célvonalat.
Az Austinban először győzedelmeskedő Verstappen az újabb sikernek köszönhetően 12 pontra növelte előnyét az egyéni vb-összetettben, s Pérez harmadik helyével a Red Bull is jobb helyzetbe került a konstruktőri tabellán, hiszen a Mercedes mögötti lemaradását 23 pontra csökkentette öt versennyel a vége előtt.
Folytatás két hét múlva a Mexikói Nagydíjjal.

Hosszabbították a szerződést, de marad a geokódolás

Hivatalos: 2025 végéig az M4 Sport a Formula-1 kizárólagos magyarországi televíziós közvetítője. Az újabb közvetítési szerződés aláírását Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója jelentette be a Magyar Nagydíj előtt a Hungaroringen.

Amatőr hibák a Ferrarinál, tizedik helyről indulva nyert Verstappen

Lemondhat az egyéni és csapat-világbajnoki címről is a Ferrari Formula–1-es csapata, miután a Magyar Nagydíjon (újfent) olyan hibákat vétettek, amelyek nem jogosítják fel az olasz csapatot, hogy a világ legjobbjának mondhassa magát.

Szombaton zivatar kavarhatja meg a kártyákat a Hungaroringen

A mogyoródi Hungaroringgen zárul az egy hónapos, négy futamhétvégés nagydíjdömping a Formula–1-es világbajnokságon, utána pedig kezdődik a négyhetes nyári szünet.