Vereséggel hangolt a tavaszi rajtra az Olimpia FC

2013.03.06 - 18:08

A téli felkészülés utolsó mérkőzésén kétgólos vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata. Csik Tibi legényei szombat délután már tétmeccsen lépnek pályára.

A Liga 2 élmezőnyében szereplő FC Botoşani verte szerda délben a Szatmárnémeti Olimpia FC-t, a téli felkészülés utolsó mérkőzésén. A szatmárnémeti találkozó egyáltalán nem kezdődött jól a Csik Tibor vezetőedző legénységének: kevéssel Kovács „Tisza” István játékvezető kezdő sípszava után a moldovaiak már vezettek, miután Dinu kihasználta a kapus és védelmi hibát. Ezután a „sárga–kékek” próbálták kiszorítani a Botoşani-t a térfelükről, de a két csapat közötti tudásbeli különbség érezhető volt. Cristian Popovici edző legénysége sokszor zavarba hozta a szatmáriakat, akik passzokat hibáztak, egyszerű labdákat vesztettek el. A félidő közepén ráadásul a vendégek növelték előnyöket, Cârjan lapos ollózása után landolt a labda Miron kapujában. Rögtön a középkezdés után jött az Olimpia válasza: Kinczel lövését még védte Curileac, de a laszti éppen Feier elé pattant, aki már nem hibázott. A Botoşani még szünet előtt visszaállította a kétgólos előnyt, miután a nagykárolyi FIFA-bíró befújt egy szabálytalanságot a szatmári tizenhatosban. A büntetőt Vraciu értékesítette, így a második felvonás 1–3-as állásról kezdődött.

Fordulás után mindkét játékoskeret majdnem száz százalékban megváltozott. Dănilă ziccerből szépített, de a hajrában a moldovaiak ismét kettőre növelték a különbséget, ezúttal is tizenegyesből: Botos buktatott, a büntetőt pedig Vaşvari értékesítette, beállítva a végeredményt.

„Ez a valós különbség a Liga 2 és a Liga 3 között. Volt mit tanulnunk ebből a meccsből, hiszen néha gyerekes hibákat követtünk el. Ezeket kell kiküszöbölni majd a bajnoki mérkőzéseken, hiszen minden meccset meg kell nyernünk, hogy életbe tartsuk a feljutási reményeinket” – nyilatkozta a mérkőzés után Csik Tibi, akik optimistán várja a Liga 3 visszavágó–idényét. – Valóban, sok a tízpontos hátrány az éllovas Vajdahunyadi FC mögött, de mi a saját játékunkra kell összpontosítani. Rövid a bajnokság tavaszi folytatása, bármi megtörténhet, lehet, hogy még a hunyadiak is hibáznak. Mi optimisták vagyunk” – tette hozzá.

Az Olimpia FC szombaton 15 órától a Gyulafehérvári Europa néven szereplő kisjenői csapatot fogadják a Liga 3 ötödik csoportjának első tavaszi tétmeccsén.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti Olimpia – FC Botoşani 2–4 (Feier 24. perc, Dănilă 67., illetve Dinu 2., Cârjan 23., Vraciu 40. – 11-esből, Vaşvari 83. – 11-esből).

Olimpia FC: Miron – Moş, Fl. Mureşan, Sabău, Iuhas, Gavrilescu, Villand, Molnar, Roghină, Kinczel, Feier. Játszottak még: Şuta – Glodean, Hanus, Curtean, Roatiş, Botos, Dragoş, Dănilă.