Vereséggel felérő döntetlen

2016.09.07 - 06:08

Kedden este a Feröer-szigeteken az árnyéka sem volt a magyar labdarúgó-válogatott annak a csapatnak, amely néhány hónappal ezelőtt brillírozott a franciaországi Európa-bajnokságon: Bernd Storck szövetségi kapitány legényei 0–0-s döntetlennel kezdték a 2018-as világbajnoki selejtezőt.

A csapat gyáván játszott, helyzetig is alig jutottak el, sőt, az első félidőben Gulácsinak több munkája akadt a kapuban, mint a feröeri kollégájának, Nielsennek. A második félidő hajrájában úgy tűnt, hogy feltámadta a magyar csapat, de az igazi gólhelyzet ismét a magyar térfélen volt és Gulácsinak hatalmas mázlija volt, hogy Hallur Hansson lövése a kapufán csattant. A végső sípszó után a hazaiak joggal mérgelődhettek, hiszen hatalmas lehetőség előtt álltak, a magyar legényeknek viszont hamar össze kell kapniuk magukat, hiszen a következő fordulóban az a svájci csapat érkezik majd Budapestre, amely padlóra küldte a Eb-győztes Portugáliát.

„ Nem játszottunk jól. Bár többnyire nálunk volt a labda, nem tudtuk keresztülvinni az akaratunkat. Láthattuk, hogy néhány játékosnál még hiányzik a ritmus. A szezon elején vagyunk, nem futballoztunk olyan biztonsággal, mint a múltban. Ezen még dolgozni kell. Vannak, akik még nem játszottak a klubjukban ebben a szezonban, csak edzettek, tehát hiányzik a meccsrutin. Az akciók végén nem sikerültek a mélységi passzok. Svájc ellen már több játékos léphet pályára meccsrutinnal. Az egy másik találkozó lesz. Feröer ellen jó lett volna nyerni, de itt más csapatok is pontokat hullajtanak majd. Mindent megpróbáltunk, de ma nem voltunk elég jók” — nyilatkozta Storck.