Vereséggel búcsúzott az évtől, illetve négy játékosától a válogatott

2016.11.16 - 08:32

A magyar válogatott 2–0-s vereséget szenvedett idei utolsó meccsén Svédországtól. A mérkőzésen elbúcsúzott a nemzeti együttestől Király Gábor, Juhász Roland, Hajnal Tamás és Vanczák Vilmos.

„Büszkeségek a múltban, példaképek a jövőben” — ezzel a molinóval üdvözölte a közönség a magyar labdarúgó-válogatottól elbúcsúztatott négy futballistát, Király Gábort, Juhász Rolandot, Hajnal Tamást és Vanczák Vilmost. A nemzeti együttes ugyanis kedd este a budapesti Groupama Arénában 16 ezer néző előtt fogadta barátságos mérkőzésen Svédországot, amely a válogatott idei utolsó meccse is volt. Bernd Storck szövetségi kapitány kezdőcsapatában Király Gabi és Juhász Roland is helyet kaptak, Hajnal és Vanczák viszont nem vállalták a játékot, ők civilben voltak jelen a meccsen.

A kezdőcsapat, sőt a keret is további érdekességeket tartogatott, merthogy a vasárnapi, Andorra elleni vb-selejtezős tizenegyből senki sem került még a padra sem a magyaroknál.

Király Gabi majd’ fél órát lehetett még egyszer a válogatott kapujába, és akadt munkája bőven, a 16. percben például éppen az ő hibájából kevés híján gólt szerzett a svéd csapat: egy távoli lövésnél a labda kipattant a melléről, de szerencséjére Thelin hat méterről a kapufát találta telibe. Nem sokkal később viszont már a 40 éves hálóőrnek köszönhetően nem jött össze a svéd vezetés, ugyanis fiatalos lendülettel ért le Jansson közeli lövésére.

A 27. percben aztán az egész stadion állva tapsolt, Megyeri Balázs lépett csereként pályára, és átvette Király Gábor helyét, aki ezzel végleg elbúcsúzott a válogatottól – utóbbi végigölelgette összes társát, miközben ballagott le a pályáról.

Csakhogy Sam Larsson belerondított a szép pillanatokba, elvégezve azt a szabadrúgást, amelyet Király lecserélése előtt ítéltek meg: a labda megpattant a szétnyíló sorfalon, és a vetődő Megyeri keze mellett a kapu bal oldalában kötött ki (0–1).

A 44. percben elbúcsúzott Juhász Roland is, akit a 95. fellépése után köszöntötte vastaps, míg elhagyta a pályát. Helyét a pályán egy válogatott újonc, a Vasas 21 éves játékosa, Hangya Szilveszter vette át.

A szünetben Hajnalról és Vanczákról is levetítettek egy-egy rövid filmet. A magyar szövetségi kapitány újabb újoncot avatott, Berecz Zsombor érkezett a pályára. A mérkőzés a fordulást követően sem lett sokkal izgalmasabb, a magyar csapat eleinte támadólag lépett fel, de kapura teljesen veszélytelen volt. A félidő közepén növelte előnyét az addigra fölénybe kerülő vendég együttes: Thelin tört be az alapvonal mentén, cselezett egyet befelé, majd nagy erővel kilőtte a bal alsó sarkot (0–2).

Bernd Storck Botka Endre, majd Nagy Dominik személyében újabb újoncokat avatott, azonban ez nem hozott érdemi változást, így sima svéd győzelemmel zárult az összecsapás.

„Először is köszönöm a búcsúzó játékosok munkáját, reméljük sokáig tudnak még hozzájárulni a magyar futballhoz klubjainkban” — kezdte sajtótájékoztatóját Bernd Storck szövetségi kapitány. A német szakember hangsúlyozta, jó tanulómérkőzés volt ez a válogatott számára, ugyanakkor több játékos nem rendelkezik megfelelő rutinnal, ritmussal, ennek hiányában pedig kijönnek a különbségek. Storck ezúttal is hangsúlyozta, hogy minél több nemzetközi találkozóra lenne szüksége ahhoz a játékosoknak, hogy fejlődjenek. Az elmúlt esztendőről — amelyben benne volt a fantasztikus Európa-bajnoki szereplés is — a tréner elmondta, a magyar futball sikeres évet zárt, megmutatta, hogy bárki ellen képes felvenni a versenyt. Hozzátette, a csapat versenyben van még a világbajnoki selejtezősorozatban is, igaz, elhullajtott néhány pontot.

„A válogatottban a nemzetért játszol, ez a piramis csúcsa. Ezek az érzések nagyon mélyen bennünk vannak, ezeket nem lehet kordában tartani. Jó érzés volt lejönni a pályáról, hiszen jó pár évet töltöttem itt el” — fejtette ki a 40 éves Király, aki 108 válogatott fellépésével vezeti a magyar rangsort, és aki korábban 35 mérkőzést hozott le kapott gól nélkül válogatott karrierje során.

A magyar válogatott 2017-ben első tétmérkőzését március 25-én játssza, amikor a világbajnoki selejtezősorozatban az Európa-bajnok portugálok vendége lesz.