Vereséggel búcsúznak az évtől

2013.12.01 - 17:43

„Voltak helyzeteink, de a focit gólra játsszák” – ismerte el Csik Tibi az Olimpia FC idei utolsó bajnoki mérkőzése után, azt követően, hogy legénysége 1–0-s vereséget szenvedett Marosvásárhelyen.

Nem sikerült a pontszerzés a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapatának a Liga 2 idei utolsó mérkőzésén, így Csík Tibor vezetőedző legénysége a 8. helyről várja majd a bajnoki küzdelmek tavaszi folytatását.

A „sárga–kékek” szombat délután a Marosvásárhelyi ASA vendégeként léptek pályára, és bár Ioan Ovidiu Sabău vezetőedző csapata jobban kezdte a találkozót, Miron hálója érintetlen maradt a szünetig. Buhăescu, Danquah és a szatmárnémeti születésű Bumba jelentettek valós veszélyt a szatmári kapura, de az Olimpia hálóőre bravúros védéseivel maradt a 0–0-s állás. Túloldalt sem unatkozott Botoşer ugyanis a 12. percben Bujor lövésénél csak nehezen tudott hárítani, majd Iuhas és Zsiga is megdolgoztatta a vásárhelyi kapust.

Fordulás után is kiegyenlített maradt a játék, azonban Huiban ziccerből már nem hibázott: Miron ugyan még beleért a hosszú sarokra küldött labdába, de mindez kevés volt, hogy hárítson, így az ASA vezetést szerzett. Két perccel később Bujor egy kontránál Botoşert vette célba, majd Villand feje után a léc alól mentett a hazaiak hálóőre, a hajrában pedig Iuhas kétszer is próbálkozott, de eredménytelenül.

„Pozitív eredménnyel akartuk zárni az évet, sajnos ez nem sikerült, bár szerintem jól játszottak a fiúk. Voltak helyzeteink, de a focit gólra játsszák – nyilatkozta Csik Tibi, aki szerint a lehető legrosszabbkor jön a téli vakáció. – Túl hosszú a téli vakáció, nem örülök ennek. Nehéz felkészülési időszak következik, hóban és hidegben edzés. Sajnos ez a romániai foci: ahelyett, hogy végeznénk a munkánkat, inkább vakációra megyünk – panaszolt a szakvezető, aki beszélt a tavaszi célokról is. – Én még bízom abban, hogy sikerül az első hat között zárni. Még sok mérkőzést le kell játszani és kiegyenlített a mezőny. Az elején csak a bennmaradás volt a célunk, most változott a helyzet és a play–off–szereplés a terv. Megvalósítható a cél, hiszen a hátra levő nyolc bajnokin még sok minden megtörténhet” – tette hozzá.

Mint ismeretes, a Román Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága csütörtökön döntött arról, hogy elhalasztják a másodosztály idei utolsó két mérkőzését. Az Olimpia FC az Aradi UTA és a CSU Craiova ellen kellett volna játsszon Szatmárnémetiben december 7-én és 14-én. Ezeket a találkozókat tavasszal rendezik meg.

Liga 2. 2-es Csoport, 14. forduló

Marosvásárhelyi ASA – Szatmárnémeti Olimpia FC 1–0 (Huiban 52. perc)

Olimpia FC: Miron – Muntean, Ene, Bălău (Mureşan 55. perc), Iuhas, Lemac, Villand (Marinaş 81.), Svarczkopf, Zsiga, Bujor, Feier (Dragoş 67.)