Vereséges idénykezdés

2023.03.12 - 10:28
Balul kezdődött a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapatának a tavaszi bajnoki idénye: szombaton a Liga 3 tizenhatodik fordulójának mérkőzését 2–1-re vesztette el Nagyváradon.

Bár úgy tűnt, hogy a labdabirtoklás terén jobban állt csapatunk, veszélyes helyzetig nem jutottak el. A házigazda Bihor FC viszont első kapura tartó lövése betalált: a 14. percben Alexandru Hosszút indították, Iulian Anca-Trip későn mozdult ki a kapuból, a bihariak játékosa eltolta a labdát a hálóőr mellett, majd az üres kapuba gurított (1–0).
Anca-Trip még az első félidőben kijavította a hibáját, hiszen egy ziccert kiszedett, de a második félidőben további három alkalommal állta a labda útját ajtó-ablak helyzetben.
Az első félidőben csak Süveg Nándor találta el kétszer az FC Bihor kapujának a területét, majd a fordulás után a csereként beállt Zsiga Ervin is célba vette Radu Sebestian Bob kapuját. Az utóbbi lövése viszont betalált: az 57. percben bal oldalról, 18 méterről végzett el egy szabadrúgást laposan, amely beakadt a nagyváradi kapu hosszú sarkába (1–1).
Sajnos nem tarthatott sokáig az öröm, mert három perccel később a hazaiak egy jobb oldali szöglet után ismét vezetést szereztek: a kapu elé ívelt labdára Andrei Gal ugrott fel középen, és küldte a hosszúra, védhetetlenül (2–1).

Nem változott az eredmény a meccs végéig, és ezzel a vereséggel az Olimpia VSK veszített egy pozíciót a 10-es csoport táblázatban.
A harc viszont szoros marad a tabella élén, mivel az őszi éllovas Beszterce-Naszódi Gloria is 2–1-re veszített Zilahon. Így az első helyre ugró bihariak mögött csak két pont a hátránya a Gloriának és az Olimpia VSK-nak.
A 17. fordulóban, március 18-án, 15 órától a csoportban negyedik Zilahi SCM lesz az ellenfél.
Az Olimpia VSK csapatát egyébként egy 50 fős szurkolócsoport is elkísérte, akik végig énekeltek és sportszerűen buzdították a legénységünket.