Vereség Focșani-on

2017.04.09 - 08:41

Alaposan felkészült a CSM Focșani férfi kézilabdacsapata a Szatmárnémeti VSK elleni bajnoki mérkőzésre, a házigazdák ugyanis nem akarták volna balul kezdeni a rájátszást.

A VSK gólkirályát, Lazicot például végig szorosan fogták, így a szerbnek nem sok alkalma volt kapura lőni. Ugyanakkor a félelmüket a román szövetség is megérthette, hiszen két, „minden hájjal megkent” bírót delegált a meccsre a bukaresti 43 éves Marius Gherghișort és a 49 éves buzăui Marian Statét. A második félidőben ugyanis több olyan ítéletet hozott, amely egyértelműen a Focșani-nak kedvezett, így a hazai védelemsor még a 6-oson belül is büntetlenül védekezhetett. A szatmáriak így is derekasan helyt álltak, az 51. percig szoros volt az eredmény is, viszont a végén a házigazdák megléptek öttel (22–17), amit már nem lehetett behozni.

Csütörtökön 17 órakor hazai pályán játszik a VSK, akkor a CSA Steaua jön ellenfélnek.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, rájátszás, alsóház, 1. forduló

CSM Focșani – Szatmárnémeti VSK 25–21 (12–10).

VSK: Cioroiu 4 védés, Pogyină 5 – Lazic 2 gól, Mureșan 1, Munea 1, Stan 1, Morar 5, Oláh 4, Rogoz 2, Suciu 2, Crăciun 3, Campar, Bejinariu, Mateș.