Vereség az edzőtábor első felkészülési mérkőzésén

2023.02.08 - 15:54
Vereséget szenvedett a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata a tatrangi edzőtábor első felkészülési mérkőzésén, azonban Csik Tibor vezetőedző nem panaszkodott, nagy részben elégedett volt a legénység teljesítményével.

Mint ismeretes, a Liga 3 10-es csoportjának második legjobb csapatának a legénysége hétfőn utazott a Brassó megyei településre, ahol jövő szerdáig készül majd a bajnokság március 11-i újraindítására.
Az érkezés, illetve az elutazás napjait, továbbá a három felkészülési mérkőzés napjait leszámítva, minden nap két edzést végeznek a fiúk.

Szerdán játszották az első edzőmeccset, és a Liga 3 4-es csoportjának a második helyezettje, a SC Popeşti-Leordeni volt az ellenfél. Az első félidőben az Olimpia VSK dominált, és a 25. percben akár a vezetést is megszerezhette volna, azonban Alex Mărieș kihagyta a szabálytalankodás miatt megítélt 11-est.
0–0-ról indult a második félidő, amikor Csik Tibi sorra cserélt, játéklehetőséget biztosítva a keret minden játékosának. Ezzel együtt viszont megjelentek a hibák is. Habár Raul Ziman szépségdíjas szabadrúgásgóljával vezetést szereztünk (1–0), a folytatásban az Ilfov megyei ellenfél fordított, és már 2–1-re vezetett.
Baior Denis egyenlített, azonban a mérkőzés utolsó pillanataiban, egy újabb egyéni hiba után a munténiaiak ismét betaláltak, és 3–2-re győztek.

„Jó játék volt, és ezzel elégedett vagyok. Sok helyzetünk volt, a fiúk hajtottak, mindent beleadtak a pályán. A sok csere után benne volt a játékban a hiba lehetősége. Ezek sajnos bekövetkeztek, így az eredmény nem tükrözi a játék képét. Két negatívot említhetek a meccs után: az egyik az egyéni hibák, a másik a végeredmény” – mondta Csik Tibi.

Az edzőtábor folytatódik, csütörtökön ismét két edzés vár a srácokra, majd pénteken a Liga 3 2-es csoportjának a 7. helyezettje, Brăila megyei CS Viitorul Ianca lesz az ellenfél.