Vidék

Vereség a „vasutasok” otthonában

2019.04.27 - 12:47

Beszámítható vereséget szenvedett el a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata Kolozsváron, a CFR második csapatának az otthonában: a Liga 3 huszonötödik fordulójának a meccsén a Gépész utcai alakulat 6–1-re verte a szatmáriakat.

A Marius Bălău által felkészített tasnádi alakulat az első fél órában tudta tartani a „vasutasokat”. A mezőnyfölényt viszont gólra váltották a kolozsváriak, Girsik Attila találata (1–0) pedig végzetesnek bizonyult az Unirea számára. A fiatal szatmáriak játéka teljesen összesett, így a következő nyolc  percben Cătălin Itu mellett Girsik még egyszer betalált (3–0), a félidőt pedig Rareş Ispas gólja zárta (4–0).

Érdekes, hogy ezzel a mérkőzéssel párhuzamosan rendezték a Lénárdfalva – Szászhermány meccset is. A brassói és a szatmári alakulat egyaránt a kiesés ellen küzd, és a 25. forduló meccsének szünetében ők is négyet kaptak. Viszont ők a fordulás után hatalmasat fociztak, és zárásig kiegyenlítettek (4–4), míg Kolozsváron az Unirea a második félidőben is szenvedett. Claudiu Petrila után Ispas is megszerezte második találatát, így nyolc perccel a fordulás utáni kezdő rugás után már 6–0-s hátrányban volt Tasnád. A CFR II innen visszavett a tempóból, Angelo Cocian szépségdíjas találata (szabadrúgából küldte pipára a labdát) pedig csak „szépségtapasz” volt a nyolcadik tavaszi vereséghez.

Szombaton ráadásul éppen Lénárdfalva csapata jön Tasnádra, amely ezzel a döntetlennel elvesztette vezető pozícióját a táblázatban. Az Unirea nem kell feladja a küzdelmet a kiesés ellen, ráadásul jövő szerdán Szászmedgyes vendége lesz, ahonnan kötelezően három ponttal kell majd hazatérnie.

Liga 3, 5. csoport, 25. forduló

Kolozsvári CFR II – Tasnádi Unirea 6–1

Gólszerzők: Girsik (30. perc, 38), Itu (36.), Ispas (45., 54.), Petrila (50.), illetve Cocian (79.)

Unirea: Anişoreac –Vincze L., Puşcaşu, Varga, Cătuna, Silaghi, Cubaş, Parnău, Székely, Cocian, C. Pop. Cserék: Suciu, Virág, Palinceac, Talpoş.

Fotbal Comuna Lénárdfalva – AFC Szászhermány 4–4

Szászmedgyesi Gaz Metan II – AFK Csíkszereda 0–8

Radnóti CS – Olimpic Cetate Barcarozsnyó 1–3

AFC Székelyudvarhely – Szászrégeni Avântul 1–3

Dési Unirea – Kolozsvári Sănătatea 3–1

Nagybányai Minaur – Tordai Sticla Arieşul 1–4

Unu Fotbal Club Gloria Beszterce – Marosvásárhelyi SE 7–1