Vereség a nyitányon

2014.09.15 - 20:06

Vereséggel kezdte a 2014/15-ös idényt a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata: Nicolae Istrate edző legénysége hétfőn Kolozsváron három góllal kapott ki a CS Universitatea otthonában.

A szatmáriak jól kezdték a találkozót, 2–0-ra vezettek, amikor a házigazdák rákapcsoltak és fordítottak (4–2). Szoros maradt az eredmény, a VSK tíz perccel a szünet előtt ismét szerzett két gól előnyt (10–12), de ezúttal sem sikerült őrizni az előnyt, így az „egyetemisták” fordulhattak két gólos forral (19–17). A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a VSK a 46. percben először vezetett három góllal (23–26), majd a hajrában, két gólos kolozsvári vezetésnél (35–33), Jurj hozhatta volna vissza a játékba a szatmáriakat, viszont a lövése a keresztlécen pattant. A CSU az utolsó támadását kihúzta az utolsó sípszóig, de előtte még lőtt egy gólt, így 36–33 lett a végeredmény.

„Jó iramú mérkőzés vagyok, viszont az újoncok - oláh janit leszámítva - csalódást okoztak, semmit nem játszottak. A bíró is besegített a kolozsváriaknak, de úgy gondolom, ha nem hibázunk annyit, akkor többet hozhattunk volna ki ebből a meccsből” – nyilatkozta a mérkőzés végén Istrate.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 1. forduló

Kolozsvári CS U – Szatmárnémeti VSK 36–33 (19–17). Cioroiu, Pogyină – Oláh 9 gól (ebből 3 hétméteresből), Morar 8, Ungar 4, Mateş 1, Clipea 1, Mureşan 5, Acsinia 1 (1 hetest kihagyott), Jurj 4, Pop, Cristescu.