Vereség a diósgyőriek otthonában

2016.02.07 - 13:24

A téli felkészülési idény első vereségét szenvedte el szombaton a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata.

Csik Tibor vezetőedző legénységét a magyar élvonalban szereplő Diósgyőri VTK győzte le 2–1-re a miskolci edzőközpont füves edzőpályáján.

A DVTK alig több mint negyedóra játék után szerezte meg a vezetést, amikor tetszetős támadás végén a Kínából hazatérő magyar válogatott középpályás Elek Ákos fejezte be góllal az akciót. Az első félidő végén megduplázta előnyét a hazai csapat, Barczi Dávid beadását követően Bacsa Patrik talált be Băican kapujába.

A szünetben teljes sort cserélő szatmárnémeti alakulat a 63. percben Mărkus jobbról leadott lövésével szépített, de egyenlíteni nem tudott, így a DVTK sikerét hozta a meccs.

„Az első félidő a Diósgyőré volt, a második játékrészben frissebb játékosokat küldtem pályára, emiatt talán kicsit kiegyensúlyozottabb lett a mérkőzés” — értékelt a dvtk.eu internetes oldal riporterének Csik Tibi, aki köszönetet mondott a miskolciaknak a meghívásért és sok sikert kívánt nekik az új bajnoki idényben, amely pénteken fog kezdődni Magyarországon. A szatmári szakvezető egyébként két sérült játékost, Villandot és Onicașt hagyta itthon.

„Az első félidőben kifejezetten jól játszott a csapat. Szervezetten védekeztünk és a támadóharmadban is tudtunk váratlan megoldásokat produkálni, szereztünk két gólt, ami bizakodásra ad okot. A második félidőben kiegyenlítettebbé vált a mérkőzés, egy elkerülhető gólt is kaptunk” — nyilatkozta Egervári Sándor, a DVTK vezetőedzője.

Az FC Olimpia az eddig felkészülési mérkőzéseken egy győzelmet és két döntetlent jegyzett. Szerdán újabb meccset játszik, a harmadosztály élmezőnyéhez tartozó Nagyváradi Luceafărul lesz a vendéglátó.

Felkészülési mérkőzésen

Diósgyőri VTK – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–1 (Elek 16. perc, Bacsa 43., illetve Mărkuș 63.).

DVTK: Radoš (Antal, 59. perc) – Okuka (Eperjesi, 67.), Lipták (Egerszegi, 59.), Kovács G., Nemes M. (Németh M., 67.), James, Elek, Koman (Ternován, 72.), Bognár I. (Griffiths, 72.), Barczi (Novothny, 46.), Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor.

Olimpia, 1. félidő: Băican – Takács, Tătaru, Heil, Brata, Ștef, Chivari, Ribarics, Nemeș, Buhăescu, Faur. 2. félidő: Șuta – Bura, Mureșan, Iuhas, Munteanu, Rus, Sălăgeanu, Lukács, Ianc, Mărkuș, Bîgiu. Vezetőedző: Csik Tibor.

Fotó: dvtk.eu