Vereség a debreceni mérkőzésen

2023.02.05 - 09:55
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata vereséget szenvedett szombaton Debrecenben, az NB III-as DEAC elleni felkészülési mérkőzésen.

Bár egész este havazott a hajdúsági városban, a házigazdák már reggel megkezdték a Sportcampus műfüves pályájának a tisztítását. Viszont a csontig ható hideg és az erős széllökések alaposan megnehezítették a labdarúgók dolgát, mégis, a házigazdák kissé hamarabb tudtak alkalmazkodni a kedvezőtlen körülményekhez.
Egy kevésbé látványos, kevés kapura veszélyes helyzetet hozó mérkőzésen a debreceni „egyetemisták” kihasználtak egy-egy védelmi hibát, és Kerekes két találatával megnyerték a meccset.
A szakmai stáb által elvégzett játékoscserék után megélénkült kicsit a szatmári játék is, viszont kapura továbbra is veszélytelenek maradtak a fiúk. Körülbelül húsz perccel a vége előtt szépíthetett volna az Olimpia VSK, azonban Cirpian Brata kihagyta a 11-est, amit a Cătălin Vaidával szembeni szabálytalankodás után ítélt meg a játékvezető.
2–0 lett a végeredmény a házigazdák javára, akik a jövő héten már bajnoki mérkőzést fognak játszani.

A mieinknek viszont még van idejük kellően ráhangolni a Liga 3 tavaszi folytatására. A negyedik téli felkészülési mérkőzés volt a szombati, amiből a mindhárom idegenbeli fellépést elvesztették. A nagykárolyiak elleni hazai találkozót viszont simán nyerték a fiúk.
Hétfő reggel Tatrangra utazik a csapat, ahol tíznapos edzőtáborban folytatják az alapozást. Itt további három felkészülési mérkőzést játszanak majd Liga 3-as ellenfelek ellen, sorrendben a SC Popeşti-Leordeni (4-es csoport, 2. hely), a CS Viitorul Ianca (2-es csoport, 7. hely) és a Barcarozsnyói ACS Olimpic Cetate (5-ös csoport, 3. hely) ellen.