Veres Gréta nyerte a Román Kupát

2016.09.28 - 15:56

Zsinórban második éve nyeri a női Román Kupát a Szatmárnémeti SK egykori párbajtőrvívója.

A várakozásoknak megfelelően szatmárnémeti sportoló nyerte a női párbajtőrvívók egyéni Román Kupa-viadalait, de az kellemes meglepetésként könyvelhető el, hogy Veres Gréta állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A Steaua színeiben küzdő fiatal lány szerdán Konstancán végig verte a mezőnyt, a döntőben pedig 15–12-re győzte le a torna egyik favoritját, Raluca Sbîrceát (CS U Craiova). Szakértők szerint a Dinamo szatmári vívója, Amalia Tătăran volt az első számú favorit azok után, hogy az olimpiai bajnok négyes, Simona Pop, Ana Maria Popescu, Simona Gherman és Loredana Dinu nem tudtak részt venni a versenyen, mivel kedd este az államelnök, Klaus Iohannis köszöntötte őket. A Szatmárnémeti SK korábbi sportolója azonban csak a 9. helyen zárt. A két vívó egyébként egykor csapattársak voltak Csiszár Ferenc érdemes edző keretében. A szatmári vívóiskolában zajló kiváló nevelőmunkát alátámasztja az is, hogy zsinórban második éve nyerni a Román Kupát szatmári vívó, tavaly ugyanis Simona Pop állhatott a dobogó legfelső fokára.

Az SZSK-nak egyébként tegnap is volt sportolója a páston: Adrian Pop edző Teodora Costét kísérte el Konstancára, aki remek vívással a 12. helyen zárt a 29 fős mezőnyben.

Csütörtökön a csapatverseny zajlik, szombaton pedig kezdenek a férfiak, ahol a VSK az első számú favorit.