Vendégsikerekkel indult a BL

2021.02.17 - 12:50

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek első játéknapja után eldőlni látszik a két továbbjutó csapat neve is, miután mindkét kedd esti találkozón a vendégek magabiztos sikereket arattak.
Nagyobb meglepetés viszont a Paris Saint-Germain barcelonai 4–1-es győzelme.
A katalán városban rendezett találkozó nem vetítette előre a végeredményt, hiszen az első húsz percben mindkét kapu előtt adódott egy-egy nagy helyzet, a 26. percben pedig a hazaiak meg is szerezték a vezetést: Frenkie de Jongot indították volna, ám a holland középpályás lába futás közben összeakadt Layvin Kurzawaéval – a játékvezető azonnal a tizenegyespontra mutatott, a megítélt büntetőt pedig Lionel Messi kíméletlenül bevágta a bal felsőbe (1–0).
Mindössze hét percet kellett várni az egyenlítésre, ekkor szép támadás végén Kylian Mbappé volt eredményes négy méterről (1–1).
A folytatásban felpörögtek a csapatok, mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, gól azonban nem esett. Az ötvenedik percben Moise Kean lövésénél hatalmasat hárított Ter Stegen, a 65. percben viszont nem volt menekvés, előnybe került a PSG: Alessandro Florenzi kapott remek labdát a jobb szélről beindulva, az ötös sarkáról bepasszolt, az érkező Kylian Mbappé pedig hét méterről a jobb sarokba bombázott (1–2). A 70. percben pedig már jött a harmadik! Leandro Paredes beadása után Moise Kean fejelhetett senkitől sem zavartatva hat méterről a katalánok kapujába (1–3).
Ronald Koeman gárdája a folytatásban nem tudta feltörni a franciák védelmét, a 85. percben ráadásul gyors kontra végén Kylian Mbappé bevitte a kegyelemdöfést – tizennégy méterről gyönyörűen tekert a hazai kapuba, megszerezve önmaga harmadik, csapata negyedik gólját. Az összecsapást Neymar és Ángel Di María nélkül is könnyedén, 4–1-re megnyerte idegenben a Paris Saint-Germain, nagy bajba sodorva a Barcelonát.
Intő jel lehet, hogy a két csapat sokat emlegetett három évvel ezelőtti párharcának első mérkőzésén a PSG 4–0-ra nyert, a vitatott visszavágó pedig 6–1-es Barça-siekrrel zárult. Igaz, akkor a házigazdacsapatok nyerték a meccseiket…
„Az eredmény is igazságosan tükrözi azt, hogy milyen kiváló csapat a PSG, nagyon hatékonyak voltak – nyilatkozta letörten a Barcelona vezetőedzője, Ronald Koeman a mérkőzés után. – El kell ismernünk, a második félidőben nagy fölényben voltak, megmutatták, hogy jobb, komplexebb csapatuk van, mint a mienk. El kell fogadnunk ezt, javítanunk kell a saját futballunkon. Nagyon nehéz lesz továbbjutni egy négyről, hazudhatnék, de otthon négy egyre kikapva nagyon kevés az esély a továbbjutásra.”
Mint ismeretes, a nap másik mérkőzését a német járványszakértői hatóságok szigorításai miatt Budapesten rendezték, ahol a RB Leipzig mindaddig egyenlő ellenfele volt a Liverpoolnak, míg el nem követtek két óriási védelmi hibát. Mindkét lehetőséget kihasználva az angol csapat betalált, és 2–0-s idegenbeli sikerrel várhatja a visszavágót, amit talán az Anfield Road-on rendezhetnek meg egy hónap múlva.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ

FC Barcelona – Paris Saint-Germain 1–4 (1–1)
G.: Messi 27. (11-esből), illetve Mbappé 32., 65., 86., Kean 70.

RB Leipzig – Liverpool FC 0–2 (0–0)
G.: Szalah 53., Mané 58.

Visszavágók: március 6.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.