Véget ért a nagyszalontai tábor

2013.02.24 - 13:53

Egy vereséggel és egy döntetlennel zárta az utolsó téli felkészülési tábort a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapat. Csik Tibor vezetőedző elmondta, már megvan a 23 fős keretete, legkésőbb szerdáig nyilvánosságra hozza a neveket.

Két mérkőzést játszott a Szatmárnémeti Olimpia FC az utolsó téli felkészülési táborban, egyet a nagyszalontai „főhadiszálláson”, a másodikat pedig Temesváron, mindkettőt szombaton. Csik Tibor vezetőedző legénysége az első meccset a másodosztályos Nagyváradi Luceafărullal játszotta, amelyen a végén a rutin döntött. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátéka után, a második félidő elején Marinaş beadásából szerzett vezetést Kinczel (55. perc). A bihariak edzője ezután megerősítette a támadósorát, így a szatmáriak a védelembe kellett tömörüljenek, de így is megtalálták az egyenlítést (76. perc), majd a győzelmet jelentő (81. perc) gólokat.

Az Olimpia FC legénysége még aznap este elutazott Temesvárra, ahol az ötödosztályba száműzött ASU Poli volt az ellenfél. A kivilágított Ştiinţa-pályán a vendégegyüttes szurkolótáborának (Druckeria) tapssal fogadta Csik Tibit, aki 1991–től 93-ig a román élvonal meghatározó csapatának, a Politehnicának volt a játékosa. „Nagyon kedves emlékek kötnek Temesvárhoz, hiszen a profi labdarúgói karrierem innen kezdődött. Mindig szívesen jövök ebben a városba” – mondta a helyi újságíróknak a szatmári szakvezető, aki a Polival Román Kupa–döntőt játszott későbbi csapata, a Steaua ellen, majd a Kupagyőztesek Európa Kupájában a Real Madrid ellen is megmérkőzött, a Poli hátvédsorának egyik alapja volt. A szombati ellenfél az Olimpia elleni találkozót tekintette a felkészülése főpróbájának, így a „violák” odatették magukat, és egyenlő ellenfelei voltak a harmadosztályos szatmáriaknak. A temesváriak az első félidőben a kapufát is eltalálták, a második félidőben pedig egy hatalmas ziccert is kihagytak. Az Olimpia FC legnagyobb gólszerzési lehetőségét Roghină hagyta ki, azonban a labda milliméterekkel ment a kapu mellé.

„Mindkét mérkőzés jó volt. Váradiak elleni találkozón – az eredmény ellenére – tisztesen helyt álltunk egy másodosztályos együttessel szemben, taktikailag is egyensúlyban volt a meccs. A temesváriak nagyon jó benyomást keltettek. A vendégszereteten túl a csapatuk is tetszett. Nem úgy néznek ki, mint egy ötödosztályos csapat, a keretbe egykori nagynevű játékosok vannak, mint Iosif Rotariu és Paul Codrea. Azt kell mondanom, hogy volt a temesvárinál könnyebb meccsünk is” – értékelte a két találkozót Csik Tibi, aki úgy gondolja, a nagyszalontai egyhetes tábor után kialakult a kép, hogy ki lesz benne a 23-as keretbe (amelyből három kapus lesz). „Nagyjából már tudom, hogy kit tartok meg a jelenlegi bővített keretből. Még kell egyeztessek a vezetőséggel, utána, legkésőbb szerdáig kihirdetem a keretet” – mondta a szakvezető, aki hétfőn szabadnapot adott a legénységnek, kedden 11 órára pedig átmozgató edzésre hívta a játékosokat. Az biztos, három újonc lesz a keretben: Bogdan Miron (kapus), Florin Mureşan (hátvéd) és Kinczel Ervin (csatár) már aláírt a szatmáriakkal.

Szerdán 18 órakor (romániai idő szerint) az NB III – Tisza csoport 3. helyén tanyázó Nyírbátor FC lesz a felkészülési partner, a találkozót a nyírségi település műfüves pályáján rendezik.

Felkészülési mérkőzések

Szatmárnémeti Olimpia FC – Nagyváradi Luceafărul 1–2 (0–0). Szatmári gólszerző: Kinczel (55. perc). Olimpia FC: Miron – Moş, Sabău, Silaghi, Glodean, Molnar, Micaş, Botoş, Roatiş, Dragoş, Kinczel. Játszottak még: M. Mureşan, Marinaş, Hanus, Curtean, Cădar, Domuţa. Roghină.

Temesvári ASU Poli – Olimpia FC 0–0. Olimpia FC: Görbe – Domuţa, Fl. Mureşan, Iuhas, Hanus, Gavrilescu, M. Mureşan, Curtean, Cădar, Dănilă, Feier. Játszottak még: Ţuţuraş – Moş, Marinaş, Roghină, Dragoş.

Fotó1: bihon.ro

Fotó1: druckeria.ro