Véget ért a döntő, ismét ezüstérem a VSK-nak

2021.05.11 - 23:29

A két együttes az elmúlt héten a háromszéki településen kezdte a három nyert mérkőzésig tartó bajnoki finálét. Mint ismeretes, az első találkozón 69–68-ra győztek a zöld-fehérek, a második találkozón pedig a VSK csak egy félidőben tudta tartani a lépést Mikes Zoran edző alakulatával, de végül 73–50-re győztek a szentgyörgyiek.

solopovaVSKsepsi
Így 2–0-s állásról folytatódott Szatmárnémetiben a finálé, és rögtön az első meccsen megcsillant a remény, hiszen Miguel Lopez edző tanítványai remekeltek, és hétfőn legyőzték a Sepsit. Ráadásul úgy hozták a meccset a piros-fehérek, hogy a címvédő csak futott az eredmény után. Az első negyedet nyolc pont plusszal hozta le a VSK (19–11), de a 11. percben már tizenöt pontos volt a szatmári fór (26–11). Másfél perccel később Carla Popescu triplája is beakadt (31–13), amikor Mikes már időt kért csapatának egy perces technikai megbeszélésre. Válasz képen Claudia Cuic pontjai húszat tettek a két csapat közé (33–13), amire a VSK egykori csapatkapitánya, Andra Mandache tudott reagálni, és három perc alatt tizennégyre dolgozta le a csapata hátrányát (35–21).
Patricia Bright közeli találata zárta az első félidőt (46–27), de a szünet nem jött jól egyik csapatnak sem. Felhúzott kézifékkel indított a VSK és a Sepsi is, és közel öt perc után még csak 7:5 volt a részeredmény – 53–37, az eddigi legnagyobb különbség a két csapat között. A maximális VSK-előnyt Bria Goss állította be a 32. percben (60–37). Ebből csak két pontot tudott ledolgozni a Sepsi a találkozó végéig (75–54), így biztató játékkal várhatta a VSK a keddi, negyedik meccset.
A döntő negyedik találkozójára viszont teljesen kifulladtak a szatmári lányok. Nem csoda, hiszen Lopez hétfőn hét játékossal vitte végig a győztes meccset, míg Mikes a kezdő ötös mellett egy teljes második csapatot is felsorakoztatott az első szatmári találkozón.

brightVSKsepsi
Az első negyed eleje még kiegyenlített játékot hozott, 7–6-ra, majd 14–12-re is vezetett a VSK a 6. percig, viszont az első negyedet a Sepsi hozta plusz négy ponttal (16–20).
A 13. percben, mínusz kilencnél (16–25) Lopez időkérése vágta el a Sepsi lendületét, és a 17. percig ki is egyenlített a VSK (27–27). Az első félidő utolsó másfél percében Claudia Cuic és Marina Solpova is betalált távolról, így plusz hárommal mehetett pihenőre a VSK (35–32), sőt a fordulás után Solopova újabb triplája és Alina Podar pontjai hatot tettek a két csapat közé (40–34). Azonban a harmadik negyed utolsó percei rendkívül gyenge és pontatlan játékot hoztak, így a Sepsi fordítani tudott (44–46). A 34. perctől pedig teljesen padlóra került a VSK: Annemarie Gödri-Părău találata megadta az alaphangulatot, majd három perccel később már tizenhárom ponttal vezetett a Sepsi (48–61). Ideje sem volt a VSK-nak, de erőnlétileg sem bírták már Lopez tanítványai, hogy a végéig felálljanak, így a háromszékiek 56–65-re hozták a negyedik meccset, és ezzel megnyerték a bajnoki címet.

lopezVSKsepsi
A VSK korábban a CSM Târgoviște és az Aradi ICIM ellen veszett bajnoki döntőt, 2018-ban és 2019-ben pedig a Sepsi-SIC verte a fináléba a szatmári csapatot. Így a mostani az ötödik bajnoki ezüstérem a szatmári gyűjteményben. A találkozó végén Lopez próbálta vigasztalni a tanítványait, akik könnyes szemmel roskadtak le a pálya szélén. Nem volt eredményes a spanyol lelkesítése, ugyanis lehajtott fejjel álttak a lányok díjkiosztón, viszont valamennyien igyekeztek egy mosolyt mutatni az évadzáró fényképen, amit az ezüstéremmel és a serleggel készítettek az újságírók.

vskSepsi

NŐI KOSÁRLABDA, BAJNOKI DÖNTŐ, 3. MECCS

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 75–54 (19:11, 27:16, 12:10, 17:17)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (8/9/1), Patricia Bright (23/10/1), Marina Solopova (7/5/4), Alina Podar (7/2/3), Bria Goss (21/9/8) – Carla Popescu (7/4/1), Andreea Huțanu (2/1/2). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jovana Pasic (3/3/1), Orbán Nikolett (6/2/1), Annemarie Gödri-Părău (2/5/2), Rebecca Tobin (10/9/1), Rebekah Gardner (10/4/0) – Andreea Ghizilă (3/2/0), Pinelopi Pavlopoulou (8/1/0), Ștefania Cătinean (0/2/0), Kelemen Kincső (0/1/0), Andra Mandache (12/0/1). Vezetőedző: Zoran Mikes.

NŐI KOSÁRLABDA, BAJNOKI DÖNTŐ, 4. MECCS

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (8/7/4), Patricia Bright (2/3/2), Marina Solopova (15/5/4), Alina Podar (13/1/4), Bria Goss (16/5/0) – Carla Popescu (0/1/0), Kilin Tünde (0/2/0), Andreea Huțanu (2/3/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jovana Pasic (6/5/0), Orbán Nikolett (8/4/2), Annemarie Gödri-Părău (10/3/5), Rebecca Tobin (19/4/2), Rebekah Gardner (15/2/4) – Pinelopi Pavlopoulou, Ștefania Cătinean (0/1/0), Andra Mandache (7/2/1). Vezetőedző: Zoran Mikes.

Összetettben 3–1-re nyerte a döntőt a Sepsi-SIC.