Vége a veretlenségi sorozatnak, elfogyhat a kolozsváriak előnye

2020.06.29 - 12:01

A Gépész utcai stadionban rendezett derbi 10. percében már vendégvezetést mutatott az eredményjelző, miután Koljic megszerezte az olténiaiak első gólját (0–1). Kevéssel a fordulás után Mihăilă használt ki egy ziccert (0–2), ami végre ébresztőt fújt a kolozsvári táborban is. Deac és Vinicius tíz perc alatt egyenlítettek, és úgy tűnt, hogy a CFR átveszi az irányítást. Viszont Cicâldău a hajrában eldöntötte a meccset, a 3–2-es vendégsiker pedig azt jelenti, hogy a CFR többet nem hibázhat a bajnokság végéig, amennyiben hatodik aranyérmét is be akarja gyűjteni a román élvonalban. Az idény záró fordulójában Craiova – CFR meccset fognak rendezni augusztus elején…

A kolozsvári találkozót egyébként a nagykárolyi FIFA-bíró, Kovács István vezette, aki a 6. percben 11-est ítélhetett volna a CFR-nek, amikor Vlădoiu buktatta a 16-oson belül Costachét. A sípmester viszont úgy látta, a kolozsváriak játékosa szimulált, ezért sárga lapot kapott.

cfrCraiovaKovacs1

cfrCraiovaKovacs

A CFR egyébként legutóbb 2018. szeptember 2-án kapott ki hazai pályán, akkor Dan Petrescu edző alakulata 2–1-es vereséget szenvedett a FC Viitorultól. Azóta a CFR 20 győzelmet és 9 döntetlent jegyzett a dr. Constantin Rădulescu Stadionban. Ugyanakkor, ebben az idényben veretlen volt a Liga 1-ben az utóbbi tíz találkozón (7 győzelem, 3 döntetlen), és ezeken a meccseken összesen egyetlen gólt kapott a csapat. Másrészt, ebben az idényben egyetlen ellenfélnek sem sikerült háromszor betalálni a CFR-nek a kolozsvári stadionban.

Azt is érdemes megemlíteni, hogy Cristiano Bergodi edző irányításával zsinórban a harmadik győzelmét jegyezte a Craiova.

Az alsóházban folytatódik a Dinamo vesszőfutása, amely továbbra is nyeretlen a rájátszásban, így sereghajtóként a playout-csoport táblázatában kieső helyen áll. A fővárosiak vasárnap attól a Voluntaritól kaptak ki, amely a bajnoki alapszakasz leggyengébb csapata volt. Viszont Mihai Teja edző érkezésével szárnyara kapott az Ilfov megyei alakulat, és a rájátszásban továbbra is az egyetlen veretlen csapat, így felzárkózott a táblázat második helyére.

LIGA 1, PLAYOFF, 5. FORDULÓ

Szászmedgyesi Gaz Metan – FC Botoșani 0–2 (0–2)

G.: Marko Dugandzic 15., Hamidou Keyta 35.

Kolozsvári CFR – Universitatea Craiova 2–3 (0–1)

G.: Ciprian Deac 60., Paulo Vinicius 70., illetve Elvir Koljic 9,, Valentin Mihăilă 55., Alexandru Cicâldău 87.

Hétfő

20.00: Astra Giurgiu – FCSB

1. Kolozsvári CFR     5          3          1          1          7–4      36

2. Universitatea Craiova         5          4          0          1          10–9    35

3. FCSB          4          1          2          1          8–6      27

4. FC Botoşani           5          1          1          3          5–7      27

5. Astra Giurgiu          4          1          1          2          3–4      25

6. Szászmedgyesi Gaz Metan 5          0          3          2          3–6      25

LIGA 1. PLAYOUT, 6. FORDULÓ

AFC Hermannstadt – Academica Clinceni 0–1 (0–0)

G.: Răzvan Patriche 58.

Chindia Târgoviște – Politehnica Iași 0–2 (0–1)

G.: Kevin Luckassen 13., Lucas Chacana 90.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Viitorul 3–3 (1–2)

G.: Fülöp Loránd 45+2., Gabriel Vaşvari 65. – 11-esből, Pavol Safranko 86., illetve Gabriel Iancu 11. – 11-esből, Virgil Ghiţă 17., Cosmin Matei 58.

FC Dinamo Bukarest – FC Voluntari 0–1 (0–0)

G.: Ion Gheorghe 75.

1. Viitorul FC 6          3          2          1          13–9    31

2. FC Voluntari          6          4          2          0          8–2      24

3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK       6          1          4          1          10–9    24

4. Academica Clinceni           6          4          0          2          6–6      23

5. Politehnica Iași       6          2          1          3          5–5      18

6. AFC Hermannstadt 5          1          2          2          4–7      18

7. Chindia Târgoviște 5          1          1          3          3–6      17

8. FC Dinamo Bukarest         4          0          0          4          1–6      17

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.