Vége a szenvedések útjának

2017.04.12 - 20:11

Két góllal nyertek szerdán a sárga-kékek a másodosztály huszonkilencedik fordulójának a mérkőzésén, viszont az a rossz hír, hogy a Szatmárnémeti FC Olimpia piros-feketében játszott.

Két idegenbeli vereség után tér haza a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata: a clinceni-i kudarc után Călăraşi-on is szenvedett Bogdan Andone vezetőedző legénysége, amely zsinórban az ötödik bajnokit is elvesztette.

A sérülések és eltiltások miatt Andonénak improvizálnia kellett a védelmi sorban, és Bogdan Faurt küldte hátra bal oldalra. Ugyanakkor a klub vezetőségének is sürgősen intézkednie kellett, ugyanis a házigazdák mezének színe a szatmáriakéhoz hasonló volt, és a vendégeknek kellett alkalmazkodniuk. Ezért egy rend piros mezt és fekete sortot rendeltek.

A mérkőzést tekintve az Olimpia jól kezdett, az első tíz percben ugyanis többnyire Lungu kapuja előtt zajlott a játék. Ştefan Mardare majdnem öngólt rúgott, majd Silviu Pană veszélyes lövését küldte szögletre a kapus. Amint kiegyenlítette a mezőnyjátékot a Duna-parti alakulat, máris kihasználta két lehetőségét. A 23. percben Bogdan Stancu beadását — Octavian Ursu és Faur között — Cristian Puşcaş fejelte Iulian Anca-Trip kapujába (1–0), öt perccel később pedig Baudouin Kanda ívelését Bogdan Danciu fejelte a kapuba, szintén Faur mellől (2–0). A két helyzet között Ursu lövését kellett védenie Lungunak, viszont ezeket a lövéseket nem pontozzák, így az Olimpia neve mellett továbbra sem változott az eredmény. Ráadásul a második találat után szétesett a szatmáriak játéka, és a Dunărea átvette az irányítást.

A szünet után a hazaiaknak már nem volt kedvük játszani, az Olimpia pedig képtelen volt valamit felmutatni. Ursu és Tony Kanaloş gyenge lövésein kívül semmit sem mutatott a szatmári együttes, így két vereség után, rúgott gól nélkül és három kapott góllal térnek haza a szatmáriak az egyhetes kiszállásról.

Az Olimpiának papíron a következő körben megszakad ez a negatív sorozata, hiszen a 30. forduló meccsét a visszalépett Tatrangi Unirea ellen játék nélkül megnyeri; április 26-án pedig megy Világosra, ahol az Aradi UTA Bătrâna Doamnă látja vendégül.

Liga 2, 29. forduló

Dunărea Călăraşi – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (2–0).

Gólszerzők: Puşcaş 23. perc, Danciu 28.

Dunărea: Lungu – Stancu (Ciocâlteu, 46. perc), Mardare, Matei (Ibrian, 70.), Ţenea, Cristea, Preoteasa, Kanda, Puşcaş, Danciu, Ţâră (Avram, 61.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea.

Olimpia: Anca-Trip – Faur, Heil, Mureşan, Ciul, Pană, Onicaş, Ursu (Roşu, 72. perc), Villand, Pop (Voicu, 54.), Kanaloş. Vezetőedző: Bogdan Andone.