Védelem nélkül a nagybányaiak ellen

2012.08.09 - 15:28

Villand Róbert és Adrian Micaş betegség miatt volt kénytelen kihagyni az Olimpia FC szerdai felkészülési mérkőzését, és valószínűleg pénteken, 18 órától a máramarosszigetiek elleni szatmárnémeti labdarúgómeccsen sem számíthat rájuk Csik Tibor.

Felkészülési mérkőzésen 3–2 arányban kapott ki a Szatmárnémeti Olimpia FC a másodosztályos Nagybányai FCU Maramureş otthonában, azonban Csik Tibor edző két alapjátékost volt kénytelen nélkülözni. Villand Róbert bár felépült korábbi térdsérüléséből, most deréktáji idegcsípődésre panaszkodott. Adrian Micaş ismét kidőlt a sorból, aki az elmúlt idény visszavágóit egy műtét miatt hagyta ki. Ezúttal napszúrást kapott, ezt heverte ki az elmúlt napokban, tehát a jövőhéten ismét teljes körű munkát végezhet.

Így a szakmai stábnak improvizálni kellett a felállásban, így került Gheorghe Ghiriti a jobbhátvédi posztra. A nagybányaiaknak viszont itt sikerült két akciót indítani, amely góllal ért véget. „Ebből akár egy tanulságot is levonhatók, mégpedig azt, hogy Ghiritit ne küldjem a hátvédsorba. Sajnos megéreztük Micaş és Villand hiányát is, nem volt védelmünk ezen a meccsen – panaszolta Csik Tibor. – Úgy érzem, hogy a nagybányaiak nem voltak jobbak, csak kihasználták gyengeségeinket.”

A kétszer ötven perces mérkőzésen két tizenegyest állított fel a szatmári szakmai stáb. Az első félidőben egy öngóllal szereztek vezetést a házigazdák, majd a nagybányaiak korábbi játékosa, Petrică Dragoş egyenlített. Fordulás után Cristian Cozma szerzett vezetést a szatmáriaknak, viszont a védelem jobb oldalának „gyengélkedéseit” kihasználva Feraru és Negrea betaláltak Coman kapujába, így nyert a FCU Maramureş.

A nagybányai sajtó szerint a FCU-nak a szerda délutáni volt az utolsó mérkőzése a máramarosi megyeszékhelyen, ugyanis a hazai bajnoki találkozóit Zalatnán rendezi majd. A bányaiak már el is utaztak a Fehér megyei településre, ahol még esti meccseket is rendezhetnek. Mint ismeretes, a Zalatnai SK az Olimpia FC-vel szerepelt egy csoportban a Liga 3-as elmúlt idényében, és a kiesést jelentő 14. helyen zártak. Mindezek ellenére a város vezetősége éjjeli világítást szerelt fel a stadionjukba, így szereztek engedélyt a román szövetségtől a máramarosiak arra, hogy a zalatnai pályán játszhassanak Liga 2-es meccseket.

A Liga 3 ötödik csoportjában szereplő Olimpia FC az augusztus 31-i idényrajtig még játszik néhány felkészülési meccset, az elsőt pénteken 18 órától hazai pályán a szériatárs Máramarosszigeti Plimob ellen. A szombatra tervezett Olimpia FC – Cigánd SE (NBIII) meccs elmarad, akárcsak a jövő hét szerdára tervezett Román Kupa-selejtezőmeccs is. Mint arról beszámoltunk, a kupasorozat 3. fordulójában a Belényesi Bihorul lett volna a „sárga–kékek” ellenfele, de a bihariak visszaléptek a Liga 3-as bajnokságból, így elvesztették kupabeli szereplési jogukat is. Jövő hét pénteken Nagyváradon játszik majd ezután ismét az Olimpia FC, akkor az 5. csoportbeli társa, a Váradalpári Tricolorul lesz az edzőpartner.

Eredmény

Felkészülési mérkőzés: Nagybányai FCU Maramureş – Szatmárnémeti Olimpia FC 3–2 (1–1).

Olimpia FC, első félidő: Şuta – Homorozan, Moş, Iuhas, Glodean, Gavrilescu, Mihai Pop, Botos, Molnar, Dragoş, Dănilă

Második félidő: Coman – Ghiriti, Silaghi, Lauruk, Hanus, Marian Pop, Mureşan, Marinaş, Cozma, Prodan, Feier.