Vasile Pop aláírt a Szatmárnémeti VSK-hoz

2021.08.08 - 15:03

Rutinos, támadó szellemű középpályással erősített a Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapata, hiszen az elmúlt napokban a Liga 3-as együttes vezetősége megegyezett, és egy idényre érvényes szerződést írt alá az avasújfalui Vasile Poppal.
A 31 éves játékos három év szünet után tért vissza Szatmárnémetibe, hiszen 2016 nyarától 2018 teléig tagja volt a Liga 2-es Szatmárnémeti Olimpiának. Utána játszott a Nagyváradi Luceafărul, majd a Viitorul Pandurii Târgu Jiu második vonalbeli alakulatoknál, az elmúlt szezonban pedig a Nagybányai Minaur játékosa volt, amelyikkel Liga 2-es osztályzót, játszott. Nyáron egyébként elvállalta a negyedosztályos Avasfelsőfalui Energia csapatának az irányítását, amelyiket a Román Kupa döntőjéig vezetett. Edzőként az Energiával barátságos mérkőzést is játszott a VSK ellen, amit elveszített az avasi alakulat 9–1-re.
A hétvégén viszont már Ritli Zoltán edző vezénylete alatt mutatkozott be új csapatában, és amint beállt, a VSK játéka is felpezsdült.
A Szilágysomlyói Sportul ellen játszott felkészülési mérkőzést a VSK az elmúlt hétvégén, a szatmárnémeti Dacian Nastai által irányított szilágysági alakulat pedig már a 8. percben vezetést szerzett: egy bal oldali szöglet után Claudiu Petruş fejelhetett közelről, zavartalanul a kapuba (0–1).
Negyed óra játék után állt fel Vasile Pop, de Ritli pályára küldte Flaviu Ionescut is. Ezután megváltozott a VSK játéka, átvette az irányítást, és a 23. percben az egyenlítő találatot is megszerezte: Ziga Ervin beadása után Călin Vădan fejesgóllal állította be az első félidő 1–1-es eredményét.
A szatmári mezőnyfölény a második félidőben is folytatódott, és a 61. percben a hátvéd Vădan góljával fordítani is tudott a VSK (2–1). A gólpasszt Gabriel Cădar adta, aki 76. percben beállította a mérkőzés végeredményét (3–1).
Ezen a mérkőzésen egyébként az elmúlt két szezonban a Zilahi SCM második számú játékosa, a 24 éves Tudor Mare védte a VSK kapuját.
A szatmári alakulat szerdán idénybeli második tétmérkőzését fogja játszani: a Román Kupa-selejtező második fordulójában a Nagybányai Minaur lesz az ellenfél. A találkozó 17.30 órakor kezdődik az Olimpia-Daniel Prodan Stadionban. Közönség előtt rendezik, tehát beengedik a koronavírus ellen beoltott személyeket, illetve mindazokat, akik legalább 48 órával korábban elkészített negatív koronavírus-tesztet tudnak felmutatni.