Vasárnap este belga-portugál slágermeccs az Eb-n

2021.06.26 - 11:12

Wales „pengeélen táncolva” jutott egyenes ágon a legjobb tizenhat közé. Az utolsó fordulóban ugyanis a brit csapatot is kapott gól nélkül győzték le az olaszok, a csoport másik meccsén pedig Svájc hármat is bevágott a törököknek. Rob Page szövetségi kapitány szerencséjére Svájc itt meg is állt, ráadásul a törökök is rúgtak egy gólt, így a jobb gólkülönbségnek köszönhetően Wales maradt a második.
Dánia lesz Gareth Bale és tárainak az ellenfele ma este. A „vikingek” Eb-je a szó szoros értelemben drámai körülmények között kezdődött, de szerencsére sikerült megmenteni a pályán összeesett Christian Eriksen életét. Azonban sikerült felállni a padlóról, és bár csak 3 ponttal, de a csoportjuk második helyéről sikerült kiharcolni a továbbjutást.
A Wales – Dánia párharc győztese a negyeddöntőben a vasárnapi, budapesti holland-cseh összecsapás győztesével fog megmérkőzni.
Olaszország Londonban folytathatja páratlan menetelését, és győzelmi sorozatát. Az Eb csoportkörét kapott gól nélkül, maximális pontszámmal zárta a squadra azzura, így óriási meglepetés lenne, ha az Eb egyenes kieséses szakaszában először szereplő Ausztria – amely a bukaresti C-csoport második helyéről jutott tovább – hazaküldené Roberto Mancini csapatát.
Továbbjutás esetén csúcsrangadót játszhatnak az olaszok. A negyeddöntőben ugyanis a vasárnapi, sevillai belga-portugál összecsapás győztesével mérkőznek az olaszok.
A nyolcaddöntők slágermeccse egyébként a világelső belgák és az Eb-címvédő portugálok összecsapása lesz. Belgium ellentmondást nem tűrő módon, százszázalékos mérleggel nyerték meg a B-csoportot Dánia, Finnország és Oroszország előtt, a portugálok viszont – akárcsak 2016-ban – szerencsés csoportharmadikként jutottak tovább. Öt évvel ezelőtt viszont innen meg sem álltak az Eb-címig a portugálok…

22.00, Sevilla: Belgium – Portugália

A mérkőzéseket az M4 Sport és a Pro Tv közvetíti.

Először nyertek Eb-t az angolok

Anglia hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Németországot a női labdarúgó Európa-bajnokság döntőjében, a Wembley Stadionban, így története során először elhódította a kontinensbajnoki címet.

1968 után ismét olasz siker az Európa-bajnokságon

Olaszország nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokságot: Roberto Mancini szövetségi kapitány együttese a torna vasárnapi döntőjében 1–1 után tizenegyespárbajban győzte le Anglia csapatát a londoni Wembley Stadionban. Angliának még mindig nincs Eb-győzelme.

Olasz-angol döntővel zárul vasárnap az Eb a Wembleyben

Olaszország nyitotta június 11-én, és Olaszország zárja július 11-én a Eb-t. Egy hónappal ezelőtt 3–0-ra verte a törököket Rómába, most az angolok ellen játsszák a döntőt Londonban.