Vásárhelyen alapoztak a párbajtőrvívó legények

2018.04.16 - 17:09

Mácska Ádám (képünkön piros melegítőben) a második helyen zárt a pénzdíjas Pongrácz Antal Emlékversenyen. A felnőtt férfi párbajtőrvívók bajnokságát május elején rendezik Szatmárnémetiben.

Marosvásárhelyen, a Pongrácz Antal Emlékversenyen melegítettek a május 4-i, hazai rendezésű országos bajnokságra a Szatmárnémeti VSK és a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívói. A kilencedik alkalommal megrendezett megmérettetésen Mácska Ádám, a VSK sportolója a döntőig meg sem állt, ahol azonban alulmaradt Adrian Dabijával (Bukaresti Dinamo) szemben. Így a második helyen zárt a harminc vívót felsorakoztató pénzdíjas versenyen.

Közel állt a dobogóhoz Alex Oroian (SZSK) is, ő az 5. helyen zárt, Adrian Szilagyi (VSK) a 7. lett, Árkosi Bertalan (VSK) a 16., míg Tudor Surducan (SZSK) a 26. lett.

A megmérettetés egyébként a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem sporttermében zajlott. A helyszínt nem véletlenszerűen választották ki, ugyanis a 60 éves korában, 2008-ban elhunyt dr. Pongracz Antal neves professzor és fogorvos volt. Azelőtt azonban 15 éves eredményes sportolói pályafutása volt: párbajtőrvívóként az ifjúsági világbajnoki cím mellett többszörös honi és Balkán-bajnoki aranyérmet szerzett, a válogatottal részt vett a müncheni, montreali és a moszkvai olimpián is, ahol kétszer is a negyedik helyen zárt. A Steauával Bajnokcsapatok Európa Kupáját (BEK) nyert.

Az utóbbi évtizedben viszont a szatmári iskola adta a felnőtt válogatott párbajtőrvívó férfiait. Csiszár Ferenc érdemes edző bízik abban, hogy legényei egyéniben és csapatban is megőrzik bajnoki címüket, habár a Dinamo és a Craiova is erős csapattal érkezik. Addig talán sikerült legalább Oroiant átigazolni a VSK-hoz, hogy címvédői esélyekkel álljon fel Szatmárnémeti a május 4–6-i bajnokságon, amelyet a Csipler Sándor Vívócsarnokban fognak megrendezni.