Váratlan vereség Alexandrián

2013.01.13 - 16:52

Gyenge játékkal kikapott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata az első visszavágó–mérkőzésen, Alexandrián. Dan Fleşeriu edző tanítványai megőrzik harmadik helyüket a táblázatban.

Nem várt vereséggel kezdte a visszavágókat a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a szombat esti alexandriai találkozón ugyanis öt ponttal nyert a vendéglátó BCT együttes. Az Utahya Drye, Orosz Andreea, Khadijah Whittington (KD), Anemarie Părău, Shanika Freeman (Nip) ötössel kezdő szatmáriak pillanatok alatt négyre vitték a VSK előnyét: Ane Părău triplájára Ashley Marie Arlen hasonló dobással válaszolt, de Nip Freeman és Ane Părău újabb pontjaival már egy perc után 3–7 volt az állás. Mădălin Piperea edző tanítványai szorosan tartották magukat, de a 7. percben, Orosz Andi pontjai után (9–15) úgy tűnt, hogy sínen van a meccs. A teleormani lányok azonban felzárkóztak, de Nip duplájával sikerült megőrizni a minimális különbséget az első tíz perc után (15–17). Ráadásul a hazaiak Arlen újabb triplájával nyitottak, de erre hamar válaszolni tudott Orosz Andi, így maradt a szatmári előnyt (18–20). A BCT a 15. percben ismét egyenlített (25–25), majd három perccel később, Anca Şipoş értékesített szabaddobásai először átvette a vezetést is (33–31), és ezt a fórt sikerült a szünetig tartani.

Fordulás után Nip Freeman tűnt a legelszántabbnak: kézbe vette az irányítást, és a pontjaival a VSK tartani tudta az előnyt, majd Ane Părău és Dara Kovacsevics segítségével a 27. percben ismét hattal vezettek Dan Fleşeriu edző tanítványai (43–49). Azonban a folytatásban a BCT ismét felzárkózott, de az újonc Florentina Ardeleanu (Pici) visszahozta a szatmári reményeket (50–51).

Az utolsó felvonásban sem változott sokat a játék képe: a 31. percben a hazaiak vezettek hárommal (54–51), majd másfél perccel később a VSK-nak volt ugyanekkora előnye (54–57). Azonban Shanita Tava Arnold triplája után (60–59) mintha ólmot öntöttek volna a szatmáriak lábába. Sorozatban elrontott passzok, hibás dobások jellemezték a VSK játékát. Fleşeriu három perc alatt kétszer is időt kért, hogy elmagyarázza a taktikát, szabálytalanságokkal próbálták szabdalni a játékot, de az alexandriaiak kettőből legalább egyszer betaláltak: a 38. percben 65–59 volt az állás, majd Nip Freeman – többszöri próbálkozás után – fél perccel a vége előtt távolról is betalált (66–63), azonban a meccs vége a hazaiaké volt, végül 70–56-re győztek.

„Gyengén játszott a csapat, és ez nagyon bosszantó. Rengeteg labdát vesztettünk, egy bajnoki aspiránsnak nem lehet 30 »turnover«-je egy meccs alatt. A kispadról sem jött a segítség. Az utolsó négy perc katasztrofális volt” – értékelt Fleşeriu, aki úgy gondolja, hogy ezzel a vereséggel már nincs esélye az együttesnek, hogy az első helyen zárja az alapszakaszt. „Elméletileg a második helyre van még esélyünk. Már nem csak tőlünk függ, hogy milyen pozícióban zárjuk az alapszakaszt. De úgy gondolom, hogy más csapatok is fognak még botlani a bajnokság hátra levő részében, és érdekesen fog alakulni a táblázat. Úgy gondolom, még semmi nincs veszve” – zárta mondanivalóját a szakvezető.

A VSK a következő hétvégén hazai pályán játszik, szombaton délután a Kolozsvári U látogat Szatmárnémetibe.

Eredmények

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 16. forduló

BCT Alexandria – Szatmárnémeti VSK 70–65 (15:17, 20:16, 15:18, 20:14)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (2, 0, 0), Drye (6, 4, 0), Orosz (12 – 1x3 pontos; 2, 1), Szlimák, Ivan (2, 0, 1), Kovacsevics (6, 2, 1), Giurgiu (0, 1, 0), Whittington (9, 5, 4), Părău (10 – 1x3; 4, 7), Freeman (18 – 1x3; 11, 2 – a mérkőzés MVP-je, 26 pontos hatékonysági mutatóval).