A szervezőket kérdeztük arról, milyen mérleggel zárt a Villa Karul Fesztivál, milyen visszhangja volt a kilencnapos programkavalkádnak.
„Úgy érzem, amit szerettünk volna, azt elértük: sok ezren jöttek el a Villa Karul Fesztivál rendezvényeire” — nyilatkozta Bogdan Georgescu, a Kulturális, Sport- és Turisztikai Igazgatóság vezetője lapunknak.
Az augusztus eleji programsorozat három részből tevődött össze: a Villa Karul Középkori Fesztivállal kezdődött, majd az Auguszt Feszt-tel folytatódott és városnappal zárult. A Középkori Fesztivált első alkalommal szervezték meg, mérlegelve a jól és rosszabbul sikerült részeit is, sikeresnek mondható. Egy biztos, olyan kezdeményezésről van szó, amely szép jövő előtt áll, amennyiben sikerül minőségi és változatos programsorozattá fejleszteni az eseményt. Az idei rendezvényből tanulva a bajvívás és a lovagkort idéző rendezvényeket másképp oldanák meg, mondta Georgescu. „A Mesterségek utcája nagyon népszerű volt. A bajvívással kapcsolatos részben voltak hiányosságok, azonban ennek a pénzhiány volt az oka. Jövőre jobban figyelünk, több pénzt áldozunk rá és szeretnénk több hagyományőrző csoportot hozni az eseményre. A terveink szerint akkor tíz–tizenöt percenként váltják egymást ezek a csoportok. A gyermekek számára pedig több olyan programot is szerveznénk, ahol kipróbálhatják képességeiket, ügyességüket” — hangsúlyozta az igazgató.
Az Auguszt Feszt és a Nagykárolyi Városnapok sokadik kiadása megfelelt a várakozásoknak. Előbbi rendezvény annak ellenére is sikeres volt, hogy nem voltak „húzónevek”, hanem a helyi csoportok léptek fel a színpadon. A városnapi rendezvényekre ezrek voltak kíváncsiak. A hatalmas tömeg a szervezőket éppúgy meglepte, mint a fellépőket. A Bon Bon együttes és Marót Viki is elképedt azon a szereteten, ami a nagykárolyi közönség felől áradt irányukba.
A Károlyi-kastély látogatottsága is kiemelkedő volt a városnapok ideje alatt, kétezren voltak a két nap alatt a kastélyban. Szombaton rövidített programmal működtek, akkor 500 látogató volt, míg vasárnap estig várta az épület a látogatókat. A Pálmaház is népszerű volt, ott is több százan fordultak meg a városnapok ideje alatt.
Georgescu kifejtette, a rendezvények anyagi részével is elégedettek, a városnapi büdzsé is jól alakult, annak dacára, hogy az utolsó pillanatban dőlt csak el, hogy egyáltalán megszervezik-e ez utóbbi eseményt. Bár a fellépők névsora is csak az utolsó pillanatokban állt össze, sikerült olyan meghívottakat elhozni a városnapokra, akik a közönség magas száma alapján jó választásnak bizonyultak.
A következő időszakban kisebb pihenő következik, majd október elsején az őszi–téli programtervet vázolják az igazgatóság munkatársai.
Tőtős Tímea