Szappan, víz, gyapjú, kovácsüllő, szövőszék, faragóvésők, korongok, agyag és egy varázslatos fazekasmester várja a gyermekeket vasárnaptól.
Jóformán még ki sem szusszanták az előző alkotóhét és a Lépésház-avató izgalmait, július 23-ától újabb kézműves sátortáborral várja a gyerkőcöket — ezúttal a 8–14 éves korosztályt — a Borókagyökér Egyesület a Szejke-tanyán. Az alkotóhét során belekóstolhatnak a kovácsolás fortélyaiba Mali Lőrinc vezetésével, Gyönyörűné Erdei Judit a szűrrátét készítésének, Veres Adél pedig a nemezelés csínjával-bínjával ismerteti meg a kis kézművespalántákat, Keresztes Zoltán a fafaragás, Lévai József a bőrdíszművesség rejtelmeibe vezeti be őket, Kása Zsolt a néptánc lépéseit mutatja meg, Zsurzs-Túróczi László fazekasmester pedig a korongozás és agyagformázás csodálatos világáról lebbenti fel a fátylat — sőt, vendégével, Antal Imre fazekassal a formaöntés mozdulatait is megtanítja. Mindezek mellett természetesen most sem marad el a kenyérdagasztás és -sütés és a sajtkészítés, hiszen ezek már a Boróka-táborok egyfajta védjegyeinek számítanak, akárcsak a népi játékok és népdalok tanulása, az esti tábortűz körüli mesélés, a természet, a növények és a tanyán s annak környékén élő állatok közelebbi megismerése — és természetesen a folyamatos önfeledt játszás.
A felsoroltak mellett a mostani tábor annyiban lesz még különlegesebb, hogy a gyermekek a felnőtt kézművesek által alkotott „csodák” között tanulnak majd a Lépésházban — az ugyanis július 30-ig még otthont ad a szemkápráztatóan színes és ámulatba ejtő kézműves tárgyak kiállításának, amellyel még ünnepibbé varázsolták a két héttel ezelőtti házavatót.
„Van még pár sátor számára hely a gyümölcsösben és az udvaron, azaz lehet még jelentkezni a 0729–677930-as telefonszámon vagy a borokagyoker@gmail.com e-mail-címen — de nem kell túl sokáig tétovázni! És a táborba nem kell hozni mesterséges üdítőket — bármilyen meleg napokat vetítenek előre az időjósok, lesz finom házi szörp és tea; nem kell felcsomagolni a gyermeket csipsszel, keksszel, édességekkel — egyrészt, mert mágnesként vonzza a hangyákat a sátorba, másrészt pedig nálunk csak az marad éhen, aki nagyon akar, harmadrészt pedig saját kezűleg elrakott gyümölcslekvárok sorjáznak a kamra polcain. Szintén fölösleges zsebpénzt hagyni, hiszen nincs hol elkölteni. Ami pedig szigorúan tilos — és kéretik a legkomolyabban venni, kedves szülők, mert szó szerint kizáró jellegű, és azonnali hazatranszportálást jelent: a mobiltelefon és az elektromos kütyük. A gyermeknek itt más lesz a dolga, nem képernyőket bámulgatni. Nekem van mobiltelefonom, azon keresztül esténként lehet beszélni a gyermekkel (ha épp nincs kedve kikukkantani a tanyára anyunak-apunak), de teljesen fölösleges és értelmetlen óránként hívogatni s nyaggatni arról: hogy van, mit csinál, mert azzal csak megzavarják az épp végzett tevékenységben, legyen az kézműveskedés, tánc vagy játszás” — nyomatékosítja Szejke Judit.
Szabó Kinga Mária