Változatlan az állás: 1. Craiova, 2. CFR – egy pont különbség

2020.07.14 - 10:37

Az olténiai alakulatnak elvileg nehezebb dolga volt, hiszen a FCSB együttest fogadta. Viszont a főszerepet Marcel Bîrsan vállalta magára, a sípmester ugyanis két egyértelmű büntetőrúgástól fosztotta meg a FCSB-t Dennis Man és Tănase lerántásánál, viszont gondolkodás nélkül 11-est ítélt a Craiovának két ízben is: előbb a 24. percben Valentin Mihăilă és Ovidiu Popescu párharcát látta szabálytalannak, amiért Alexandru Cicâldău büntetőt végezhetett el (1–0), majd az 55. percben Andrei Vlad kapus bokszolta le Elvir Koljicsot, amiért újabb 11-es járt, és amit Dan Nistor értékesített (2–1). A két hazai találat között Iulian Cristea talált be a vendségek részéről, így a szünetben még 1–1 volt az állás.

Hétfő este Kolozsváron a címvédő CFR a Szászmedgyesi Gaz Metant fogadta. A hazai alakulat 2–0-ra nyert, viszont Dan Petrescu egyáltalán nem volt elégedett tanítványai teljesítményével, Kevin Bolit felelőtlennek és hálátlannak nevezte a találkozó után, mivel a francia hátvéd a 80. percben ki lett állítva egy durva, szabálytalan belépés miatt. A szakvezető ugyanakkor a román labdarúgás vezetőit is kiosztotta a találkozót követő nyilatkozatában, ugyanis szerinte egy előre megtervezett forgatókönyv szerint nyerheti meg az idényt a Craiova. „Talán unalmas nekik, hogy mindig a CFR nyerni a bajnokságot” — mondta Petrescu.

A következő fordulóban a CFR a FCSB vendége lesz, míg a Craiova a Botoșani otthonában lép pályára.

Ismét feljött a Sepsi

Az alsóházban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK kicsit fellélegezhet. A veszélyzónába került Román Kupa-döntős alakulat begyűjtötte a három pontot a sereghajtó Chindia elleni hazai meccsen, míg az üldözők rangadóján ikszelt egymás ellen a Dinamo és a Poli Iași. A háromszékiek feljöttek a táblázat 3. helyére, és öt pontra növelték előnyüket az osztályzós helyen álló Iași együttesével szemben. Itt viszont nagy csata várható még a végéig, hiszen a kieső, 7. helyen álló Dinamo, illetve a második pozíciót elfoglaló Voluntari között hét pont a különbség, és öt fordulót játszanak még az idényzárásig. Úgy tűnik, hogy a Chindia búcsúzni fog az élvonaltól, ugyanakkor eldőlt, hogy a FC Viitorulnak biztos nem kell tartania a kiesőzónától, hiszen a Clinceni elleni kiütéses győzelemmel biztosította Liga 1-es helyét a következő szezonra is.

Gondok Konstancán

A konstancai együttesnél egyébként nagy volt a riadalom az elmúlt hétvégén, ugyanis hét játékos koronavírus-tesztjének nem volt egyértelmű eredménye, ezért újra kellett végezzék a tesztelést, a meccset pedig egy nappal el kellett halasztani.

Két edzőváltás

Az elmúlt forduló után egyébként két bukaresti csapatnál is edzőváltás történt. Arról már beszámoltunk, hogy a Gigi Becali klubtulajdonos elküldte a FCSB kispadjáról Bogdan Vintilát, és helyére Mihai Pintiliit ültette le. Viszont az UEFA Pro Licenc hiányába a csapat korábbi játékosa hivatalosan nem tölthet be vezetőedzői helyet, ezért Becali papíron Toni Petreát nevezte ki a csapat élére.

Hétfőn jelentette be a Dinamo is, hogy meneszti Adrian Mihalceát, akinek vezetésével a szebb időket is megélt csapat kiesőhelyre került. Helyére Gheorghe Mulţescu érkezett. A 68 éves szakember negyedik mandátumát kezdni a Dinamonál, legutóbb, 2019-ig pedig a másodosztályos Petrolul Ploieşti-et irányította.