Vaida Beáta visszatér a homokra – a magyar bajnokságban

2020.06.24 - 15:05

U22-es ezüstérmes, egycsillagos World Tour-verseny győztes játékossal bővülhet a magyarországi mezőny, hiszen a román színekben induló Vaida Beáta inkább Magyarországon játszana – adta hírül szerdán a Nemzeti Sport.

A 22 éves játékos a Szatmári Friss Újság megkeresésére is megerősítette a hírt, miszerint nevezett a magyar strandröplabda-bajnokságra, miután eldöntötte azt is, hogy marad egy évet a magyar élvonalbeli DSZC-Eötvös DSE teremröplabdacsapatában is.

Mint arról mi is beszámoltunk, a szatmárnémeti röplabdázó az év elején szerződött Debrecenbe, miután nem sikerült megfelelő párt találni a strandröplabda-edzések folytatására. Beáta ugyanis ebben az ágban érte el a legnagyobb sikereit: négyszer lett román bajnok, 2017-ben ezüstérmet szerzett az U22-es strandröplabda Európa-bajnokságon, míg 2018-ban nyerni tudott Braziliában, Miguel Pereirában rendezett egycsillagos World Tour-versenyen. 2017-ben megnyerte a felnőtt korosztály Balkán-bajnokságát is, két évre rá pedig az U22-es korosztály tornáján állhatott a dobogó legfelső fokára.

vaidaBeata

A teremben ütőposzton szereplő röplabdázó szerződésének eleget téve játszik a debreceni teremcsapatban. De a múlt héten több neves magyar strandröplabdázóval együtt készült Gödöllőn, és vele tartott szatmári edzője, Adrian Pricop is.

„Eddig nem gondolkodtam el azon, hogy van esély Magyarországon játszani, de itt jobb az infrastruktúra, sokkal több az lehetőség. Az elmúlt időszakban folyamatosan új társat kerestem, de nem találtam, igazából én vagyok az egyetlen profi strandröplabdázó Romániában” — mondta a Nemzeti Sportnak Beáta.

A sportoló lapunknak elmondta, hogy a gödöllői Vécsey Fanni lesz a párja a július végén kezdődő három fordulós magyar strandröplabda-bajnokságban. A román bajnoki idényt idén kihagyja a szatmári lány.

A Nemzeti Sport arra is rákérdezett, hogy vállalná Beáta a magyar válogatottba való szereplést is? A szatmári sportoló azonban azt válaszolta, hogy ez egy hosszú folyamat lehet. A folytatás még képlékeny, hiszen a magyar és a román szövetségnek meg kell egyeznie Vaida játékjogáról – írta a Nemzeti Sport.

Bajnoki bronzérem Vaida Beátának

Újabb értékes medállal gazdagította éremgyűjteményét a szatmári Vaida Beáta, aki a hétvégén a harmadik helyen zárt a Lupa-tónál rendezett magyar strandröplabda-bajnokság döntő tornáján.

Vaida Beáta zsebre teszi a magyar mezőnyt

A Magyar Strandröplabda-szövetség „hódol” a szatmárnémeti Vaida Beáta teljesítménye előtt, aki kevéssel több mint egy hónapja tért vissza a sportágba, de simán veri a honi mezőnyt.

Magyar bajnoki fordulót nyert a szatmári Vaida Beáta

Értékes pontokat szerzett, így nőttek esélyei a magyar strandröplabda bajnokság döntős szereplésére a szatmárnémeti Vaida Beátának, aki az elmúlt napokban Abádszalókon, a Tisza-tó Strand területén nyerte meg az MKB-Pannónia országos strandröplabda-bajnokság harmadik mesterversenyét Juraszik Patrícia (Gödöllői RC) oldalán.