Kijavították a tervezési mulasztást, így hosszas egyezkedést és munkálkodást követően végre van vezetékes víz a nagykárolyi Szőlősben is. Kovács Jenő polgármestert kérdeztük.
Sikerült végre beüzemelni azt az új vízpumpát, illetve szivattyúházat, mely a nagykárolyi Szőlős ingatlanjaiban biztosítja a zavartalan vízellátást. A munkálatokkal kapcsolatban Kovács Jenő polgármester nyilatkozott.
„Mint ismeretes, hosszú hónapok teltek el, mire sikerült elérnünk azt, hogy immár a nagykárolyi Szőlősben található ingatlanok is rá vannak csatlakoztatva a vízvezetékrendszerre, illetve használhatóvá vált a szennyvízelvezető rendszer is. Nagy eredménynek tartjuk mindezt, hiszen az eredeti, az Apaserv regionális vízszolgáltató vállalat által irányított és kivitelezett nagyszabású beruházás Szőlősre vonatkozó része egy plusz beruházás volt. Sajnos amikor a projekt készült, nem vették figyelembe, hogy a Szőlősben található ingatlanok egy része magasabban fekszik, így oda egy új szivattyúházat kellett kialakítani, hogy megfelelő nyomással sikerüljön eljuttatni oda is a vezetékes vizet. Sokan panaszkodtak a szőlőtulajdonosok közül, hogy semmi nem folyik a vezetékből, de most, hogy üzembe helyezték a pumpaházat, reméljük, hogy ezek a gondok megszűntek” — fejtette ki Kovács.
A helybeliek a Szőlőst három részre osztják, három „völgyet” különböztetnek meg: a Nyúlháton, a Teremi és a Szentjánosi (Ianculeşti-i) völgyben egyaránt elkészültek a kivitelezéssel, itt szeptember folyamán az aszfaltozási munkálatokat is megkezdik majd. Az elektromos hálózat korábban beharangozott bővítését és korszerűsítését célzó munkálatokra vonatkozó egyeztetés adminisztratív okok miatt egyelőre fel van függesztve, fejtette ki kérdésünkre Kovács.
A polgármester mindemellett elmondta, hogy elégedett a Nagykárolyban zajló aszfaltozási munkálatok haladásával. Nemcsak a közutakat, hanem a járdákat is sorra aszfaltozzák az ütemtervnek megfelelően. Mint ismeretes, a munkálatokat négy nagy csoportba osztották. Az elsőbe a közepesen rossz állapotú réteggel rendelkező utakat sorolták, illetve azokat, amelyek teljesen kopottak. A második csoportba azok az utcák tartoznak, amelyek útburkolata köves. A harmadik csoportba a földes utak tartoznak, valamint a várost kettészelő főút két vége — a fekete kereszttől a Mioriței utcai kereszteződésig, illetőleg a vasúti átjárótól az Ágoston utcai kereszteződésig. A negyedik csoportba pedig a 44 200 négyzetméternyi járdafelület újraburkolása tartozik, ez a munkálat a központban kezdődik, és sorban halad a városszélek felé.
Tőtős Tímea