Utolsó pillanatban mentett pontot a FCSB a rangadón

2022.01.24 - 22:14

Dan Petrescu edző alakulata kilenc megnyert, és kapott gól nélküli bajnoki után kezdte az évet a fővárosban, de a 24. percben Octavian Popescu máris megszakította a kolozsváriak pozitív sorozatát (1–0).
Előtte és utána jó iramú volt a mérkőzés, mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, kettőt pedig még a szünet előtt gólra is váltott a kolozsvári gárda. Gabriel Debeljuh kétszer volt jó helyen: előbb a hátáról pattant a labda a kapuba, négy perccel később pedig egy kipattanóra csapott le, és hozta előnybe a CFR előnyét (1–2).
Fordulás után is jó iramú volt a mérkőzés aminek eredményeként a FCSB a 71. percben egyenlíteni is tudott: Florinel Coman beadására Valentin Gheorghe szabadult el védőjétől, és tette a labdát Hindrich Ottó kapujába (2–2).
Nem sokkal később ismét előnybe került a kolozsvári csapat, miután Alex Chipciu küldött egy torpedót Andrei Vlad kapujába (2–3).
A végeredményt Iulian Cristea állította be, aki a mérkőzés utolsó helyzetéből betalált, pontot mentve a FCSB-nek (3–3).
A CFR-nek 19 győzelem és 2 vereség után ez volt az első döntetlenje, így őrzi tíz pontos előnyét a táblázatban, és ez volt az első bajnoki, ahol három gólt kaptak.
A FCSB a tizenötödik veretlen mérkőzéssel tíz pontos előnyét őrzi a harmadik Voluntari előtt. Az Ilfov megyei alakulat ugyanis gólnélküli döntetlen játszott a Târgoviștával.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 22. FORDULÓ

FC Argeş – Dinamo Bukarest 2–1 (0–0)
G.: Alexandru Işfan 51., Ionuţ Andrei Şerban 69. (11-esből), illetve Mirko Ivanovski 86.

Chindia Târgoviște – Voluntari 0–0

CS Universitatea – Rapid Bukarest 1–0 (1–0)
G.: Elvir Koljic 5.

CS Mioveni – Academica Clinceni 3–1 (2–1)
G.: Ionuţ Rădescu 14., Alexandru Buziuc 34., 57., illetve Iulian Ştefan 40.

Aradi UTA – Szászmedgyesi Gaz Metan 0–1 (0–0)
G.: Vlad Morar 65.

FCSB – Kolozsvári CFR 3–3 (1–2)
G.: Octavian Popescu 24., Valentin Gheorghe 71., Iulian Cristea 90+3., illetve Gabriel Debeljuh 36., 40., Alexandru Chipciu 77.

FC Botoşani – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (1–0)
G.: Enriko Papa 41.

Farul Konstanca – FCU Craiova 3–2 (3–0)
G.: Michael Omoh 5., 45., Jefte Betancor 32., illetve Andrea Compagno 52., Samuel Asamoah 89.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.