Utolsó lépések a párizsi döntőig

2022.05.02 - 14:30

a spanyolországi Villarrealban az Európa Liga címvédője történelmi mérkőzésre készül, hiszen először rendezhet hazai pályán elődöntőt az első számú európai kupasorozatban. Ugyanakkor, ha a múlt heti 2–0-t fordítani tudja, akkor óriási csodatettel bejut a BL döntőjébe is, amit május 28-án rendeznek majd Párizsban.
Unay Emery vezetőedző korábban bizonyította, hogy EL-specialista, hiszen a Sevillával, tavaly pedig a Villarreallal is megnyerte a második számú sorozatot. Viszont képes nagy tettekre a BL-ben is? Az előző körökben a Juventus és a Bayern München a saját bőrén tapasztalta a „sárga tengeralattjáró” szívósságát. Talán éppen ebből okulva, Jürgen Klopp – akinek csütörtökön jelntheti be a klub vezetősége a szerződése hosszabbítását 2026-ig – alaposabban felkészült a spanyol csapatból, így a Liverpool előnnyel várhatja a visszavágót. Erre nem volt képes sem a Juventus, sem a bajor alakulat, így az angolok abban bízhatnak, hogy a hazai 2–0 elég lesz ahhoz, hogy a John Houlding által 1892-ben alapított klub története során tizedik alkalommal is bejusson az első számú európi kupasorozat (BEK/BL) döntőjébe – legutóbb 2019 játszottak finálét és nyertek.
A keddi elődöntőt holland bírók irányítják, élükön Danny Makkelie-val.

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
22.00: Villarreal CF – Liverpool FC
Az első mérkőzésen: 0–2.
Közvetíti: Digi Sport, Orange Sport, Prima Sport, M4 Sport.

Fotó: Gerard Moreno ismét edzett, kedden kezdő lesz a Villarrealnál? (uefa.com)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.