US Open: Fucsovics és Babos is búcsúzott

2018.08.29 - 20:06

Mindkét magyar teniszező búcsúzott kedden az 53 millió dollár összdíjazású kemény pályás New Yokr-i US Opentől, Fucsovics Márton négy játszmában, 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra kapott ki a kétszeres US Open-győztes Novak Djokovicstól, míg Babos Tímea 6:4, 5:7, 6:4-re veszített az orosz Darja Kaszatkina ellen a torna első fordulójában.

Fucsovics Márton pályafutása során először találkozott tétmérkőzésen Novak Djokoviccsal — sajnos a nem túl szerencsés sorsolásnak köszönhetően éppen a US Open első fordulójában. A világranglista hatodik helyén álló szerb klasszis esélyeshez méltón kezdett: semmire nyerte az első adogatását, majd azonnal breakelte a magyar teniszezőt. Az óriási melegtől szemmel láthatóan szenvedő Djokovics jól gazdálkodott a breakelőnyével, a saját adogatásait magabiztosan hozta (Fucsovics breaklabdához sem jutott), így az első szett 39 perc alatt 6:3-mal az övé lett.

A második szett első öt játékában mindkét fél jobbnak bizonyult a saját adogatójátékában, 3:2-es Fucsovics-vezetésnél azonban a magyar teniszező — először a meccs folyamán — breaklabdához jutott. Djokovics ugyan az elsőt hárította, a másodikat viszont már nem, így Fucsovics elvette a szerb adogatását. A folytatásban az egyre rosszabbul festő Djokovicsot ápolni is kellett, ez azonban nem zavarta meg a 26 éves magyar teniszezőt, aki hozta a két adogatását, így megnyerte a második játszmát, és egyenlített. (6:3, 3:6)

Fucsovics a harmadik szettet remekül kezdte, az első játékban breakpontja volt (amivel nem tudott élni), a másodikban pedig hárított egyet. A harmadik game-ben ellenállhatatlan játékkal, pontot sem veszítve breakelte a kétszeres US Open-győztest, nem sokkal később pedig labdája volt a kettős breakelőnyhöz, ezzel azonban nem tudott élni. 3:2-es vezetésénél a magyar teniszező még hozta az adogatását, innentől kezdve azonban sebességet váltott Djokovics, aki kétszer is breakelte ellenfelét, s ezzel megnyerte a szettet. (6:3, 3:6, 6:4)

A nagy melegre való tekintettel 10 perces szünet következett a negyedik játszma előtt, ez pedig egyértelműen az előnyben lévő Djokovicsnak tett jobbat: a szerb alig több mint fél óra alatt 6:0-val lerendezte a negyedik szettet, így ha nyögvenyelősen is, de 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra legyőzte Fucsovics Mártont.

A New York-i viadalon a nők versenyében Babos Tímea első ellenfele az a Darja Kaszatkina volt, akivel ezt megelőzően eddig egyszer találkozott a magyar teniszező: akkor Kaszatkina három szettben ment tovább Sydney-ben.

Ezúttal is a 11. helyen kiemelt orosz kezdett jobban, s bár Babos a játszma elején elvette ellenfele adogatójátékát, 4:2 után már nem tudott játékot nyerni, így Kaszatkináé lett az első szett (6:4).

A folytatásban aztán feljavult Babos, aki sokkal stabilabban tudta hozni a pontokat az első szervájából, és ez ellenfelét is elbizonytalanította, aki rengeteg esélyt adott a magyar lánynak, aki azonban az első három játszmalabdáját még kihasználatlanul hagyta, 6:5-nél viszont már nem kegyelmezett, és egyenlített (6:4, 5:7).

A döntő szettben Babos breakelt először, utána viszont az első játszmában látotthoz hasonló visszaesés következett, az orosz pedig kíméletlenül kihasználva ezt lezárta a meccset (6:4, 5:7, 6:4).

A következő körben a fehérorosz Aljakszandra Szasznovics lesz Kaszatkina ellenfele, Babosnak pedig marad a páros verseny: a magyar teniszező és partnere, a francia Kristina Mladenovic második kiemelt duóként a Kirsten Flipkens, Alison Van Uytvanck belga kettőssel találkozik az első fordulóban.