Üres zsebbel zárja az évet a Szatmárnémeti VSK

2012.12.20 - 20:26

Kettős vereséggel búcsúzott a Román Kupa küzdelmeitől a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata: az aradi harmincpontos vereség után az ICIM Szatmáron tizenhárommal győzte le a „piros–fehéreket”.

Felismerhetetlen volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka a Román Kupa negyeddöntőjének csütörtöki visszavágó-mérkőzésén, így az ellenfél, az Aradi ICIM simán nyert az Ady Endre utcai sportteremben is, és kettős győzelemmel kvalifikálta magát a sorozat négyesdöntőjébe.

Az anyagi gondok egyre jobban kiütnek a lányok játékán, akik nem tudják az öltözőben „felejteni” gondjaikat. Másfél hónappal ezelőtt még vért izzadtak a pályán a FIBA Európa Kupában a Csevakata Vologda vagy a Montpellier elleni hazai mérkőzésen, az Aradi ICIM-et pedig oktatták a bajnoki találkozón. Az utóbbi másfél hét viszont katasztrofális volt. Igaz, egyrészt érthető sértettségük, ugyanis hónapok óta nem kapnak fizetést, a klubot pedig olyan hozzá nem értő személyek vezetik, akiknek korábban nem sok közük volt a sporthoz. Másrészt viszont a szurkolók bosszankodhatnak, hiszen fizető nézőként elvárnák, hogy a lányok profi módon, szívvel-lélekkel küzdjenek. „Az igazság a valahol a közepén van” – mondta elkeseredve az egyik szurkoló, aki bízott abban, hogy a VSK odakoppint majd az ICIM orrára, hiszen a klub vezetői elbízták magukat, miután a kupanegyeddöntő első meccsén 81–51-re verték a szatmáriakat. Nem teljesült a szurkoló vágya, hiszen az aradiak végig a kezükbe tartották az irányítást a visszavágón is. Az első negyed után még csak öttel (21–26), a szünetig viszont már nyolccal vezettek (38–46), de a 32. percben már huszonkettő volt az ICIM előnye (48–70). Ekkor Khadijah Whittington, Szlimák Hajnalka és Anemarie Părău magukhoz tértek egy pillanatra, és négy perc alatt felhozták a csapatot tizenegyre (59–70). A „feltámadás” viszont elmaradt, Brosovszki Mónika triplája pedig ismét ólmot öntött a szatmári lányok lábába.

Tizenhárommal nyert az ICIM Szatmáron (66–79), és várhatja a Román Kupa négyes döntőjét, míg a VSK játékosai továbbra is a fizetésükre várhatnak. Remélhetően belátható időn belül rendeződik a helyzet, ugyanis most egy rövid vakáció következik, és Dan Fleşeriu vezetőedző azt szeretné, hogy a lányok már január 4-én megkezdjék a felkészülést a bajnoki visszavágóra.

Román Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM 66–79 (21:26, 17:20, 10:17, 18:16).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Drye (10, 4, 1), Orosz (3, 0, 0), Szlimák (11 – 3x3 pontos; 3, 0), Ivan (3 – 1x3; 2, 1), Kovacsevics (8, 8, 1), Giurgiu (3 – 1x3; 1, 1), Whittington (17, 11, 1), Părău (9, 3, 4), Freeman (2, 2, 0), Lucas (0, 2, 0).

Továbbjutott az ICIM kettős győzelemmel, 160–117-es összesítéssel.

Fotó: Virág Botond