Üres gyomorral verte a Resica az Olit

2015.04.25 - 16:22

Most már beszélhetünk rekordállításról is, ugyanis a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a nyolcadik mérkőzése nyeretlen, és az utóbbi hat meccs gólmérlege 4–13! A rájátszásban még hat mérkőzést rendeznek, reméljük, hogy a fiúk nem fokozzák tovább a helyzetet.

Érdekes módon, az elmúlt évek legdicsőségesebb idényében a legsötétebb időszakát éli meg a Szatmárnémeti FC Olimpia: a sárga–kékek az elmúlt nyolc bajnokin nyeretlenek, az elmúlt hat meccsen pedig 4 gólt tudtak csak rúgni, és tizenháromszor vette be az ellenfél a szatmári kaput. Az elmúlt szombaton „javított” a mérlegen Csik Tibor vezetőedző legénysége, ugyanis sikerült egy olyan csapat otthonában is kikapni, amelynek stábja és játékosai több hónapja nem kaptak fizetést. Szombaton ezért tizennégy percet késett a Resicabányai Metalul – Szatmárnémeti FC Olimpia bajnoki rajtja, ugyanis a hazaiak így szerették volna nemtetszésüket kifejezni a kialakult anyagi gondok miatt. A pályán viszont profikhoz illően viselkedett Daniel Opriţa vezetőedző legénysége. Enyhe mezőnyfölényben kezdtek, de nem tudtak veszélyesek lenni Şuta kapujára, az Olimpia veszélyes kontráit pedig sikerült kivédekezzék, Zimmermann pedig hősiesen védte a kaput Heil, Bic vagy Sălăgeanu lövéseinél. A második félidőben is mezőnyfölényben játszott a hazai alakulat és a 65. percben meg lett az eredménye is: Manole szabadrúgása után Dandea egy közeli fejes góllal vezetéshez juttatta a Metalult. Ugyanaz a játékos négy perccel később cserbe hagyta a csapatát, hiszen a Heillel szembeni durva szabálytalanság miatt a târgoviştei Marius Chiţu játékvezető azonnal kiállította Dandeát. Apró reménysugár az Olimpiának az első győzelemre? Dehogy – jöhet az azonnali válasz, ugyanis a hajrában Vişan Creţu volt az aki betalált egy távoli lövés után, ezzel 2–0-ra nyert a resicai alakulat, amely az elmúlt héten alig tudott edzeni, ugyanis a stadion raktárosa nem adta ki a játékosok edzőfelszerelését, mivel ő sem kapott fizetés hónapok óta, így Opriţa legénysége civil ruhába alapozott. Tegyük hozzá, hogy az Olimpiának voltak próbálkozásai, a csereként beállt Cădar többször is célba vette a kaput, egyszer a keresztlécet is eltalálta. Erre viszont nem adnak pontot.

Érdekes, hogy a találkozó után Csik Tibi ismét a szatmári edzőpálya hiányára panaszkodott, viszont most elismerte, nem ez volt a döntő a csapata újabb vereségében. „Nem vagyunk képesek kihasználni a lehetőségeinket és a védelemben is szenvedünk. Ez elmondható a csapatom utóbbi négy meccsére is. Nem koncentrálnak a fiúk eléggé, és ez már aggasztó, hogy az utóbbi meccsek mindegyikén gólt kaptunk. Most a hozzáállással szerintem nem volt gól, de olyan ajándékokat csinálunk az ellenfélnek, amely megengedhetetlen ilyen szinten. Továbbra is úgy gondolom, hogy jó csapatom van, csak ezt nem igazolják az eredmények. Nem kellemes, hogy nyolc mérkőzés óta képtelenek vagyunk nyerni. Bízom benne, hogy egyszer már véget ér ez a sorozat, hogy megtörik a jég. Az is hozzátesz ehhez a sorozathoz, hogy nincs egy rendes edzőpályánk Szatmáron, a nagy pályán, a kapu mögött tréningezünk. Ilyen egyik másodosztályos csapatnál sem fordul elő. Igaz, a mosatni vereség nem írható csak ennek a hiányosságnak a számlájára” – panaszolta a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Csik Tibi.

Szombaton a Tatrangi Unirea érkezik Szatmárra. Ismét egy olyan csapat lesz az ellenfél, aki „zsíros kenyérért” játszik, a téli szünet végén kevés híján majdnem megszűnt az alakulat, de az alapszakasz utolsó fordulójában így is legyőzte az Olit.

Labdarúgó Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, 4. forduló, felsőház

Resicabányai Metalul – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (0–0).

Gólszerzők: Dandea 65. perc, Vişan Creţu 87. Kiállítva: Dandea (69. perc – Metalul).

FC Olimpia: Şuta – Mureşan (Feier, 67. perc), Heil, Micaş, Iuhas, Rus (Cadăr, 63.), Onicaş, Bic, Selagea, Faur (Bujor, 76.), Sălăgeanu.