Universiadé: az elődöntőig jutott Nagy Attila

2013.07.10 - 16:51

A 400 méter gátfutás elődöntőjéig jutott el a szatmárnémeti atléta, Nagy Attila Csongor, a Kazanyban zajló Universiadén.

Az egyetemisták és főiskolások olimpiájaként is számon tartott világeseményen a Vasile Goldiş Egyetem hallgatója az idei legjobb idejével, 50.83 másodperces idővel jutott tovább. A selejtezőcsoportjának futamán másodikként ért célba, azonban az elődöntőben rengeteget rontott, és hatalmas hátránnyal, 54.13-as idővel nyolcadikként zárt a szériában. Sovány vigasz lehet Attilának, hogy a döntőben bejutott utolsó futó, a cseh Vaclav Barak 50.56-os időt teljesített, így a szatmári csak akkor kvalifikálta volna magát a legjobb nyolc közé, amennyiben az elődöntős teljesítményén is jelentősen javított volna. Attila egyébként a versenyszám 15. helyén zárt.

Mint arról beszámoltunk, az oroszországi világversenyen több szatmári vesz részt. A női párbajtőrvívók versenyében Simona Pop–Deac bronzérmet szerzett, a cselgáncsozó Sámel Lóránd már az első meccsét elvesztette, és kiesett. A sakkozók között Hajbok Róbert elvesztette az első partit az orosz Maxim Matlakov ellen, és kikapott Alexandru Ovidiu Stanciu is az orosz Sanan Sjugirovtól. Stanciunak a japán Kaname Satoh volt szerdán az ellenfele a második fordulóban, Hajbok pedig a türkmén Hajrulla Haibajevvel ült egy asztalhoz.