Szatmárnémeti

Újraválasztották Veres-Kupán Enikőt

2019.10.15 - 10:08

Sándor Krisztina ügyvezető elnök jelenlétében tartotta tisztújító közgyűlését az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Szatmár megyei szervezete, amelyen Veres-Kupán Enikőt választották a megyei szervezet új elnökének, akinek munkáját hat alelnök segíti majd.

 

A hétvégén tartotta soron következő megyei közgyűlését az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Szatmár megyei szervezete, amelyet megtisztelt jelenlétével Sándor Krisztina ügyvezető elnök is — a szatmárnémeti EMNT-irodában összegyűlt küldöttek a tanácskozás első felében áttekintették az elmúlt időszak eseményeit, megvitatva és végül — többségi szavazattal — elfogadva a leköszönő elnök, Csókási-Budaházi Attila elmúlt két évről szóló beszámolóját. Sándor Krisztina hozzászólásában köszöntötte a jelenlévőket, majd hangsúlyozta: fontosnak tartja, hogy jó együttműködés legyen az EMNT és az Erdélyi Magyar Néppárt Szatmár megyei szervezetei között. A tisztújítás rendjén a küldöttek Veres-Kupán Enikőt választották a megyei szervezet új elnökének — aki a korábbi években már ellátta ezt a feladatot —, munkáját pedig a továbbiakban hat alelnök: dr. Hégető László Levente, Hencz József, Déry Ferenc, Illyés Sándor Előd, Balaskó Balázs Pál és Bökényi Róbert segíti majd.

Az eseményről Veres-Kupán Enikő számolt be lapunknak, nem is újra bemutatkozva (hiszen nagyon sokan ismerik), inkább emlékezetfelfrissítésként pillantva vissza a kezdetekre: „Megalakulása óta voltam az EMNT Szatmár megyei elnöke. Nagyon sok kulturális, történelmi, környezetvédelmi témájú rendezvényt szerveztem gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt. Átlagban havonta két-három rendezvényünk is volt, sokat kirándultunk a Kárpát-haza nevezetes-megragadó helyeire. A tagság nagyon lelkes és segítőkész volt. Nem mellékesen említem, hogy közben zajlott a 'honosítás'; volt olyan nap, amikor száz ember is megfordult irodánkban. A napi munka pedig, mivel nagy odafigyelést igényelt, igen fárasztó volt, ugyanakkor feltöltődést is adott, hiszen rengeteg emberi sors, régi irat került elénk. Olyan volt az iroda, mint egy élő magyar történelemkönyv. Aztán elkezdődött az aláírásgyűjtés a Néppárt megalakítása érdekében. Ebben is oroszlánrészt vállalt az EMNT tagsága — ami miatt aztán a meghurcoltatás volt a jutalom. Többször voltunk hivatalosak az ügyészségre, én személy szerint hétszer, ahol az aláírásgyűjtés körülményeiről faggattak bennünket, fenyegetőztek… Közben megalakult a Néppárt, amelynek Szatmár szintjén is volt nagyon sok pozitív és negatív vetülete. Én 2016-ban mondtam le, a helyi Néppárt akkori vezetőségével kerültem ellentmondásba, pontosabban egy, akkor néppárti tisztséget betöltő személlyel. Amikor elmentem az irodából, velem való szolidaritásból nagyon sokan követtek — ez azt jelentette, hogy bár nem mondtak le az EMNT-tagságukról, nem igazán vettek részt a rendezvényeken. Közben — örvendetesen — szép számban iratkoztak be új tagok is” — sorolta. Nem hallgatta el ugyanakkor azt sem: „A szombati tisztújításon sajnos személyeskedést sem nélkülöző csúnya vita alakult ki, és ez nagyon elszomorít. A megjelentek nagy része végül nekem szavazott bizalmat, de volt sértődött tag is — ahogy az már lenni szokott választások esetén. Remélem, a pillanatnyi rossz érzés hamar szertefoszlik. Szeretettel várok minden tagot, érdeklődőt, ügyfelet irodánkba, a rendezvényeinkre, de 'csak úgy' is, egy jó beszélgetésre, találkozásra” — mondta.