Belföld

Újabb viharokra figyelmeztetnek a meteorológusok, nyolc megyére árvízriasztás adtak ki, keleten és délen kitart a hőség

Fotó: ottawa.ctvnews.ca
2021.07.16 - 12:00

Szatmár, Máramaros, Beszterce-Naszód, Szilágy, Kolozs, Bihar, Arad, Temes és Krassó-Szörény megyében, valamint Fehér és Hunyad megye hegyvidéki térségeiben a légköri instabilitás miatt felhőszakadások, villámlással kísért záporok és helyenként jégeső is várható, a lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 35-50 litert, helyenként a 60-80 litert négyzetméterenként. A narancssárga riasztás szombat reggel 6 óráig érvényes.

A Bánságra, a Körösök vidékére, Máramarosra, Erdély bizonyos részeire és a hegyvidéki térségekre sárga viharriasztás van érvényben szombaton 10 óráig, itt 25-40 liter csapadék várható négyzetméterenként.

Mindeközben az ország keleti és déli megyéiben kitart a kánikula, fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.

Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) másodfokú árvízriasztást adott ki kilenc megyére. Ez szombat reggelig érvényes és Máramaros, Beszterce-Naszód, Kolozs, Bihar, Szilágy, Szatmár, Arad, Hunyad és Fehér megyét érinti.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Belföld

Több megyében is ítéletidő tombolt

Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában.
Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.