Újabb vereség szenvedett a VSK kézilabdacsapata

2017.02.25 - 16:32

Nyolcgólos vereséget szenvedett a szatmári VSK férfi kézilabdacsapata a Nemzeti Liga alapszakaszának 20. fordulójában. A VSK pontatlanul játszott, amit a Temesvári Poli maximálisan kihasznált.

Várady Gyula legényei mindössze egy győzelmet arattak eddig idegenben a bajnokságban, azonban a resicabányaiak visszalépése miatt, ezek a pontok is törlődtek. A kézilabda berkekben jártas szakemberek szerint a VSK akár képes is lenne a meglepetésre, ha a temesváriak esetleg elbíznák magukat a Steaua ellen aratott győzelem után. A találkozó esélyesebb csapatának azonban a temesváriak számítottak. A meccs elején leginkább a védekezésre fektették hangsúlyt a csapatok. Nyolc perc elteltével mindössze három gólt mutatott az eredménykijelző: hazai részről Milosevic és Marijanovic, VSK-oldalon pedig Mureşan talált be. Ezt követően a temesváriak sorra vették be a szatmáriak kapuját,az első negyedóra végén pedig öt góllal vezettek a bánságiak. Az első VSK-időkérés előtt 7-2-re vezetett a táblázat hatodik helyén tanyázó temesvári alakulat. Ezt követően a temesváriaknál is megfordult Stan faragott le a hátrányból egy szemfüles, erős dobással, majd Bejinariu következett a vendégek negyedik találatával. Az időkérés nem hozta meg a várt hatást, Várady fiai egyszerű passzokat vétettek el, a hazai kapuig sem jutottak el, a temesváriak pedig hétre növelték a különbséget 10 perccel az első játékrész vége előtt. Öt perccel a vége előtt a VSK négyre csökkentette a hátrányát, maximálisan kihasználva emberelőnyét. A szatmáriak legjobbajai Stan, Mureşan és Bejinariu voltak az első félidőben, míg hazai oldalon Milosevic és Fenici tűnt ki a mezőnyből. Az első félőra után a VSK megtartotta a négygólos hátrányt (15-11), ami egy adott pillanatban reménytelennek tűnt a játék alapján. A második játékrész elején sokkal aktívabbak voltak a csapatok. Mureşan hozta a formáját, a 38. percben megszerezte csapata tizenötödik gólját, ami számára a hatodik találat volt. A VSK a második játékrész közepén is visszaesett, az időközben háromra csökkent hátrányt pedig Marijanovic és Milosevic semmisítette meg, nyolcra növelve azt. Az utolsó tíz percben a szatmáriak hátránya kilencre nőtt, Várady pedig inkább cserejátékosokat küldött pályára, beletörődve ezzel a vereségbe. A nagy gólkülönbség és az egyértelmű temesvári fölény ellenére a hazaiak edzője végig a játékvezetőket kritizálta, gesztikulált, tajtékzott a pálya szélén, amiért besárgult, csakúgy mint Várady Gyula, akinek azonban érthető volt az elégedetlensége. A második félidőben Munea volt a VSK legeredményesebb játékosa négy góllal, a hazaiaknál Furak öt gólt szerzett a pihenő után. A vége előtt két perccel a VSK hetest hibázott, Suciu pedig ziccerből sem talált be Daskaloski kapujába, Morar azonban még begyötört egy gólt az utolsómásodpercben, beállítva ezzel a 31-23-as végeredményt.

Temesvári Poli: Marjanovic (9 gól), Milosevic (6), Furak (5), Fenici (3), Stefan (3), Lazarov (2), Simicu (1), Neamţu (1), Santeiu (1) Edző: Pero Milosevic;

Szatmárnémeti VSK: Bejinariu (6), Mureșan (6), Munea (4), Trifunovic (3), Morar (2), Suciu (1), Stan (1). Edző: Várady Gyula