Vidék

Újabb tasnádi döntetlen

2018.09.07 - 20:05

Az idénybeli harmadik bajnoki mérkőzésén a harmadik döntetlent jegyezte a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata. Ezúttal azonban tíz percre volt Cristi Popa edző alakulata, hogy győzzön Tordán.

A mérkőzését képét tekintve azt mondhatjuk, hogy értékes pontot mentett a Tasnádi Unriea labdarúgócsapata a Tordai Arieșul Sticla vendégeként, a Liga 3 5. csoportjának harmadik fordulójában. Viszont a meccset látva azt is hozzátehetjük, hogy kisebb szerencsével akár a győzelem is összejöhetett volna a Szatmár megyei alakulatnak.

Pénteken Tordán egy erős ellenféllel állt szemben Cristian Popa edző legénysége. A házigazdák keretében ugyanis a Kolozsvári Universitateától hozott rutinos játékosokkal erősített a harmadosztályra: az Olimpiánál és a Steauánál is megfordult Onicaș mellett Lemnaru és Chiș játszik most Tordán, de az első percekben két fiatal játékos, Váradi és Marcu jelentettek veszélyt a tasnádi kapura. Viszont egyikük sem találta el a kaput, míg túloldalt Ciul és Vincze Dávid miatt volt izgulni valója a házigazdának. A kiegyenlített játékot Cristi Popa legényei szakították meg: a 12. percben Stanciu szabadrúgásból, 25 méterről csavart Ursu kapujának jobb felső sarkába, védhetetlenül (0–1). Ezután a tasnádi legények remekül, hibátlanul védekeztek, és próbálták középre tolni a játékot. A labdabírtoklás terén is jól álltak a szatmáriak, a szünetben pedig előnnyel mehettek pihenni.

Fordulás után az Aranyos-partiak mindent egy lapra tettek fel. Nyomás alatt tartották Görbe kapuját, de a hálóőr is jól végezte dolgát, a védelem is jól zárt. Varga teljesítménye kiemelkedő volt a védelem bal oldalán, a fiatal hátvéd ugyanis majdnem mindig bele tudott nyúlni a tordai beadásokba, így rombolta az ellenfél támadójátékát. A tordai nyomás a 10–0-s szögletrúgási különbségbe is megmutatkozott. A fiatal Cubaș „roppant” bele ebben a helyzetbe, a 83. percben ugyanis fölöslegesen tette a lábát Florin Dan elé, aki el is esett a 16-os szélén, így a szamosőrmezői (Szilágy megye) játékvezető, Cătălin Roșu 11-est ítélt, Marcu pedig értékesítette a büntetőt (1–1).

Okkal bosszankodott Cristi Popa, hiszen a gólt megelőzően, negyed órával Székely akár kettőre is növelhette volna az előnyt: bal oldalon futott fel a fiatal szatmári srác, ziccerből viszont nem csavart kellően a hosszú sarokra, így a labda kicsivel a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

„Meg kellett volna nyernünk a meccset. A fiúk nagyon jól teljesítettek. Hiába nyomott a Torda, nagyon veszélyes rúgásuk nem is volt a kapura. Jó ez a pont, de srácok is tudják, hogy meg lehetett volna a győzelem” — mondta elkeseredve a szakvezető, aki bízik abban, hogy a 4. forduló meccsén, az MSE Marosvásárhely elleni jövő szombati találkozón idehaza sikerül majd behúzni idénybeli első győzelmüket.