Újabb százas Târgovitétől

2015.10.23 - 15:35

A női kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának 6. fordulójában 100–24-re kapott ki hazai pályán a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata.

Gamaleț Ibolya vezetőedző tanítványai az első öt percben még „megszorongatták” ellenfelüket, azonban 7–10-es állástól a CSM Târgoviște fokozatosan növelte előnyét. A szatmárnémeti Orosz–Oláh Andreeával felálló dâmbovițai alakulat az első negyed után még csak 17-el vezetett (11–28), de a szünetig már negyven pont volt az előnyük, miután a VSK csak Chitanu duplájával és egy betalált szabaddobásával tudott pontot szerezni 10 percen keresztül (14–54). A szünetet követő harmadik negyedben csak tíz pontot tett hozzá előnyéhez a Târgoviște (22–72), viszont az utolsó felvonásban Răcșan volt eredményes a VSK-tól, míg túloldalt majd’ minden támadás ponttal végződött, így a negyven perc végén 76 pontos volt a két csapat közötti különbség (24–100).

A Târgoviște egyébként a Román Kupa 1. fordulójában 93–34-re, majd 111–21-re győzte le a VSK-t oda–visszavágó mérkőzéseken.

A versenykiírás szerint október 31-én is hazai pályán játssza a VSK a következő bajnoki meccsét, az Aradi ICIM jön „edzeni” a Both Katalin Sportterembe.