Belföld

Újabb sárga és narancssárga riasztásokat adott ki az ANM a nagy mennyiségű eső és zivatarok miatt

2021.05.31 - 08:10

Erdély nagy részére, a Bánságra, a Körösök vidékére, Olténiára, Munteniára és Moldva nagy részére sárga riasztás érvényes hétfő déltől kedden 21 óráig.

Itt a fokozott légköri instabilitás miatt felhőszakadásra, zivatarokra, gyakori villámlásra, megerősödő szélre, helyenként jégesőre is számítani lehet. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25-30, elszórtan a 40-50 litert négyzetméterenként.

Konstanca megye tengerparti részére és Tulcea megyére narancssárga riasztást adtak ki a várható nagy mennyiségű eső miatt.

AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.
Szatmár megye

Viharos szél vet véget a kánikulának

Erős szél miatti sárga jelzés lép életbe szerda déltől, de csütörtökön is szinte egész nap fújni fog. Lesz eső is, heves és kevés.
Szatmár megye

Záporok, felhőszakadások, szél, jégeső

Kitartó idén a három fagyosszent, vasárnap délutánig lesz „miattuk” az évszakhoz képest szokatlanul rossz idő.