Most sem sikerült saját kénye-kedve szerint alakítania a polgármesteri hivatalt és alárendelt intézményeit Dorel Coicának — leszavazták az új állások létrehozására vonatkozó a tervezetét.
Dorel Coica ismét próbálkozott a polgármesteri hivatal és két, a városnak alárendelt intézmény szervezeti felépítésének megváltoztatásával, de ezt most sem sikerült átvinnie a tanácson. A csütörtöki rendkívüli tanácsülésen megjelent és az RMDSZ-frakció nevében felszólaló Kereskényi Gábor városi RMDSZ-elnök, a szövetségi frakció álláspontját tolmácsolva elmondta, továbbra is tartják magukat a módosítással szembeni elutasító álláspontjukhoz, így az RMDSZ tanácsosai nem fogják megszavazni az átalakítást. „Nem akarunk a város és a szatmárnémeti adófizetők pénzéből fizetett plakátragasztókat — szögezte le Kereskényi —, erről van ugyanis szó, nehogy bárki is elhiggye, hogy másfél hónappal a mandátum lejárta előtt, a hivatalos választási kampány küszöbén a polgármesternek szakemberekre lenne szüksége a városházán, mint ahogy azt ő állítja.” Az ülés után szerkesztőségünknek elmondta még, nyilvánvaló, hogy Dorel Coica a kampányban neki dolgozó plakátragasztóknak, agitátoroknak és szórólap-osztogatóknak adna állást a szervezeti felépítés átalakításával és az állások számának kibővítésével, nem pedig közérdekű munkára venne fel embereket a polgármesteri hivatalba. A szavazásra bocsátott tervezet végül elbukott, csak a PSD-s tanácsosok szavaztak igennel, az RMDSZ-frakció és két másik tanácsos ellene voksolt, és egyetlen tartózkodást számolt ebben a kérdésben az ülésvezető.
Elmennek, de nem jöhetnek
A tanácsülés nyilvánossága előtt csendben maradt a polgármester, reakciók nélkül vette tudomásul az újabb kudarcot, de az ülés után sajtótájékoztatót tartott, amelyiken negyed órán át monologizált, saját álláspontját vezetve fel, és a szervezeti felépítés változtatásának szükségességét taglalva.
Nem politikai szempontok alapján történő alkalmazásokról lett volna szó, mondta el, hiszen a munkaszerződések megkötését külsős illetékesek is felügyelték volna, a beszerzési és a beruházási osztálynak, a projektirodának, valamint a közterület-fenntartónak lenne szüksége új kollégákra. Egy ponton Coica elszólta magát, mert azt mondta, hogy ahelyett, hogy városi PSD-párttagokat alkalmazna, Kereskényi Gábor magyarországi szakértők bevonásával akar javítani a szatmárnémeti infrastruktúrán, és ezért szavaz folyamatosan a szervezeti felépítés módosítása ellen az RMDSZ tanácsi frakciója. Ugyanakkor elismerte, hogy az utóbbi három és fél évben egyetlen személyt sem alkalmaztak a polgármesteri hivatalba, most pedig úgy áll a helyzet, hogy nincs kivel dolgozni, pedig „rengeteg pénz fog érkezni a városba, megnyíltak a finanszírozási csatornák, megszámlálhatatlan projektje csücsül a fiókok mélyén a városházának.” Azt is elmondta, hogy az alacsony bérek miatt mentek el fiatalok a Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatalból külföldre dolgozni, miközben olyan pletykák keringenek a városháza folyosóján, hogy a lehetetlen elvárások és a fejetlenség miatt hagyták ott városházi állásaikat szakemberek, és állítólag ilyen okok miatt mondott fel másfél évnyi munkaviszony után a Coica által kinevezett, előző városi főépítész is.
Princz Csaba