Belföld

Újabb narancssárga és sárga riasztást adtak ki a meteorológusok a várható nagy mennyiségű eső miatt

2021.06.19 - 09:19

Nyugat-Erdélyben, Munteniában, Olténia és a Bánság nagy részén, valamint a Körösök vidékének hegyvidéki térségeiben sárga riasztás van érvényben, itt szombat délután és este a fokozott légköri instabilitás miatt felhőszakadásra, záporokra, zivatarokra lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 20-30, helyenként a 40-50 litert négyzetméterenként.

Ugyanakkor Bákó, Vrancea, Vaslui, Galac, Brăila, Buzău, Ialomiţa, Călăraşi, Konstanca, Tulcea megyére, illetve Suceava, Neamţ és Argeş megye hegyvidéki zónáira narancssárga riasztás érvényes. Itt is záporok, zivatarok várhatók, a lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 40-50, helyenként akár a 60-80 litert is négyzetméterenként. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.