Belföld

Újabb narancssárga és sárga riasztást adtak ki a meteorológusok a várható nagy mennyiségű eső miatt

2021.06.15 - 08:54

A sárga riasztás kedden 23 óráig érvényes Máramaros, Beszterce-Naszód, Suceava, Botoşani, Hunyad, Maros, Kovászna, Brassó, Szeben, Vâlcea, Argeş, Dâmboviţa, Prahova, Ilfov, Giurgiu, Teleorman megyére és Bukarestre. Ezeken a területeken felhőszakadások, villámlással és akár jégesővel kísért záporok várhatók, négyzetméterenként 20-30, helyenként akár 40 liter csapadékra is lehet számítani. Időnként megélénkül a szél, 45-55 km/órás, a Déli-Kárpátokban 80-90 km/órás széllökések lesznek.

Dobrudzsában, Muntenia keleti felében és Moldva nagy részén (Neamţ, Iaşi, Bákó, Vaslui, Vrancea, Galac, Buzău, Brăila, Tulcea, Konstanca, Ialomiţa és Călăraşi megye) narancssárga riasztás lesz érvényben kedd déltől 23 óráig. A fokozott légköri instabilitás miatt itt is záporok, zivatarok és viharos erejű szél várható, a lehulló csapadék mennyisége eléri a 25-35, kisebb területeken akár az 50-60 litert négyzetméterenként. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.