Belföld

Újabb narancssárga és sárga riasztásokat adtak ki a meteorológusok a kánikula és légköri instabilitás miatt

2021.06.29 - 08:45

Bihar, Arad, Temes, Krassó-Szörény, Mehedinţi és Dolj megyében narancssárga kánikulariasztás van érvényben kedden és szerdán, itt a nappali csúcshőmérséklet elérheti a 35-38 Celsius-fokot.

Kedd déltől szerda 22 óráig sárga riasztás lesz érvényben többek között a Körösök vidékén, a Bánságban és Erdély délnyugati részén. Itt is fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet. A nappali csúcshőmérséklet 33-36 fok között alakul, éjszaka 18-21 fokig hűl a levegő.

A sárga riasztás Fehér, Argeş, Brăila, Buzău, Călăraşi, Dâmboviţa, Gorj, Galac, Giurgiu, Hunyad, Ialomiţa, Olt, Prahova, Szatmár, Teleorman, Vâlcea, Vrancea megyét és Bukarestet érinti.

Kedd déltől 22 óráig rossz időre vonatkozó sárga riasztás lesz érvényben a Keleti- és a Déli-Kárpátok térségére, valamint Moldva, Muntenia és Dobrudzsa egy részére. Itt felhőszakadás, villámlással kísért záporok és helyenként jégeső is várható, a lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 20-40 litert négyzetméterenként.

Az elsőfokú riasztás Bákó, Beszterce-Naszód, Brăila, Buzău, Dâmboviţa, Galac, Máramaros, Neamţ, Prahova, Suceava, Tulcea, Vrancea és Vaslui megye bizonyos részeit érinti. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Kánikula, viharok, záporok, jégeső

Meghosszabbították az első fokú riasztást. Várható jelenségek: rendkívül magas hőmérséklet, fokozott hőérzet, légköri instabilitás.
Szatmár megye

Érkezik a kánikula első hulláma

Fokozatosan melegszik az idő, a hétvégén fog tetőzni a meleg, 31 – 32 fok lesz a vasárnapi maximum.
Belföld

Viharra és jelentős csapadékra figyelmeztetnek

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú (sárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki 30 megyére viharos időjárás és jelentős mennyiségű csapadék miatt.