Újabb gólgazdag forduló a Bajnokok Ligájában

2013.10.03 - 10:26

Huszonnyolc gól született a Bajnokok Ligája csoportkörének szerdai nyolc mérkőzésén. Kosztasz Mitroglu, Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo és Di María kék–két gól szereztek csapataiknak.

Hengerelt a címvédő Bayern München labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában: Josep Guardiola vezetőedző legénysége 3–1-re nyert a Manchester City otthonban, ezzel megerősítve a D csoportban az első helyét. Ezzel Guardiola tovább növelte győzelmeinek számát Manuel Pellegrinivel szemben, a chilei szakember ugyanis korábban sem a Villarreal, sem a Málaga, sem a Real Madrid mestereként nem tudott diadalmaskodni a katalán edző felett. „Borzalmasan futballoztunk, a bajorok viszont nagyszerűen. Hatalmas hibákat követtünk el, ezekből gólokat kaptunk. Mi más fordulatszámon pörögtünk, az ellenfél többet birtokolta a labdát, és nem hittem volna, hogy megváltozik ez ezen a mérkőzésen. Fontos volt ez a találkozó, már csak azért is, mert láttuk, hogy milyen szintre kellene emelkednünk. Bizony, sok mindenen el kell gondolkodnunk” – mondta meg őszintén Pellegrini. A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen a félidők hosszabbítás perceiben szerzett találatainak köszönhetően húzták be első győzelmüket.

A Real Madrid is hengerelt, Cristiano Ronaldo és Di María is duplázott a Köbenhavn ellen. A csoport másik mérkőzésén a Galatasaray kispadján debütáló Roberto Mancini torinói döntetlennel mutatkozott be, bár szerinte a Juventus „különös” tizenegyesből szerezte első gólját a találkozó hajrájában. „Mondjuk azt, különös tizenegyes volt, és különös meccs... A büntető nélkül, azt hiszem, nem találtak volna be. Nem hiszem, hogy szabálytalanság történt” – értékelt a törökök olasz szakvezetője, vitatva a találkozót vezető Kassai Viktor ítéletét.

A győzelemmel rajtoló Sahtar Donyeck a szintén három ponttal induló Manchester Unitedet fogadta. Hiába őrizte majdnem egy órán át az előnyét a védekező Manchester United, a lelkesen hajtó, de sokat hibázó Sahtar végül egyenlített, így otthon tartott egy pontot. A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen egy 92. percben szerzett parádés szabadrúgásgóllal 2–1-re legyőzte a Real Sociedadot.

A C csoportban a Paris Saint–Germain hazai pályán 3–0-s győzelmet aratott a Benfica ellen, a végeredmény már a 30. percre kialakult. Zlatan Ibrahimovic két góllal járult hozzá a PSG sikeréhez. Az Olympiakosz idegenben Kosztasz Mitroglu mesterhármasának köszönhetően 3–0-ra legyőzte az Anderlechtet.

Bajnokok Ligája, 2. forduló

A csoport

Sahtar Donyeck – Manchester United 1–1 (Taison 76. perc, illetve Welbeck 18.)

Bayer Leverkusen – Real Sociedad 2–1 (Rolfes 45+1., Hegeler 90+2., illetve Vela 51.)

A csoport állása: 1. Sahtar 4 pont, 2. Manchester United 4, 3. Bayer 3, 4. Real Sociedad 0.

B csoport

Real Madrid – FC Köbenhavn 4–0 (C. Ronaldo 21., 65., Di María 72., 88.)

Juventus – Galatasaray 2–2 (Vidal 80. – 11-esből, Quagliarella 87., illetve Drogba 36., Umut Bulut 88.)

A csoport állása: 1. Real Madrid 6 pont, 2. Juventus 2, 3. Köbenhavn 1, 4. Galatasaray 1.

C csoport

Paris Saint–Germain – Benfica 3–0 (Ibrahimovic 5., 30., Marquinhos 25.)

Anderlecht – Olympiakosz 0–3 (Mitroglu 17., 56., 72.)

A csoport állása: 1. PSG 6 pont, 2. Olympiakosz 3, 3. Benfica 3, 4. Anderlecht 0.

D csoport

Manchester City – Bayern München 1–3 (Negredo 79., illetve Ribéry 7., Th. Müller 56., Robben 60.; kiállítva: J. Boateng 86. perc – Bayern)

CSZKA Moszkva – Viktoria Plzen 3–2 (Tosics 19., Honda 29., Rezník 78. – öngól, illetve Rajtoral 4., Bakos 90+1.)

A csoport állása: 1. Bayern 6 pont, 2. Manchester City 3, 3. CSZKA 3, 4. Plzen 0.

Fotó: uefa.com